Wpis z mikrobloga

@caballo-blanco:
Żona ma panieńskie mieszkanie 40 metrów o bardzo podobnym układzie i ja bym tam nawet sam nie dał rady żyć, bo gdybym tylko wstawił swoje sprzęty i niezbędne meble to już nie dałoby się przejść z jednego końca pokoju na drugi. Taki metraż to by wystarczył za czasów studenckich, kiedy całym moim dobytkiem była walizka ubrań i laptop ale nie w dorosłym życiu.
@caballo-blanco: Ludzie mieszkają w jednym pokoju i jakoś żyją. Skąd my mamy wiedzieć jak dużo przestrzeni potrzebujesz ? Spać możesz na materacu na podłodze, robić te swoje wygibasy tym bardziej. Stołu nie potrzeba, żeby jeść, czytać książki możesz siedząc na krześle albo na fotelu, od biedy i na podłodze. Da się na pewno w tym żyć, ale czy komfortowo to już zależy od Twoich wymagań i możliwości. Jak nie masz pieniędzy
ja bym tam nawet sam nie dał rady żyć, bo gdybym tylko wstawił swoje sprzęty i niezbędne meble to już nie dałoby się przejść z jednego końca pokoju na drugi. Taki metraż to by wystarczył za czasów studenckich, kiedy całym moim dobytkie


@GOHAN: niby stać ale nie mam ochoty kredytować się pod korek
@caballo-blanco: Daj trochę mniejsze, bo co prawda już wymiarów nie da się przeczytać, ale widać jeszcze z grubsza układ.

A tak bez złościwości - jak planujesz pracować w tym mieszkaniu zdalnie to już może być ciężko. Na oko w sypialni biurka nie zmieścisz, więc musiałbyś mieć salon z aneksem kuchennym i biurowym. Dla mnie słabe rozwiązanie, ale jak wyżej - niektórzy tak żyją. Zastanów się jakie masz potrzeby na przechowywanie, w
Mieszkałem na podobnym metrażu, uratował mnie garaż. Tylko wtedy mogłem ogarnąć wszystkie swoje graty, rowery i inne.
@caballo-blanco: Większe mieszkanie łatwiej wynająć i łatwiej sprzedać. Moja rada jest taka - jeśli Cię stać to nie bierz nic mniejszego niż 45m. Zwłaszcza jeśli nie chcesz zamykać dupą drzwi od lodówki schylając się po mydło pod prysznicem. Jesli jesteś minimalistą i w posiadaniu zestawu ubrań na tydzień do przodu i to wszystko to owszem, zmieścisz się ze swoimi klamotami. Laptop, materac i fotel - do życia i pracy w domu
moim zdaniem przy takim metrażu lepiej pójść w jeden duży pokój, a nie wydzielać osobno sypialni kończąc finalnie z dwoma pokojami wielkości pokoju w akademiku
@caballo-blanco: nie spodziewałem się innych komentarzy w tym wątku niż "mało". Wszystko jest kwestią dobre aranżacji, wydzielić w sypialni jakiś drobny kącik do pracy i masz wszytsko co statytycznemu cżłowiekowi potrzebne.