Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Borykam się z tymi myślami odkąd mam focusa (ponad rok) i stwierdziłem że w końcu zadam to pytanie. 2012rok 2.0 tdci 163km. Stresuje mnie wypalanie DPF xd
Śmigam sobie trasą to nic nie wypala, a gdy tylko wjadę do miasta gdzie np. muszę się zatrzymać do sklepu albo podjadę pod pracę i chcę wysiadać to wypala się nagle DPF. Nauczyłem się już że gdy auto jest lekko zamulone i spalanie na postoju jest zwiększone to wypala się dpf, jakby z automatu już to czuje. Co się stanie gdy zgasi się silnik podczas tego wypalania? Wujek googel mówi że może to prowadzić do KATASTROFY SILNIKA… O co się martwię to gdy żona jedzie autem, to po prostu nie wie że się takie coś wypala i ciężko jej to wytłumaczyć, że czasem trzeba poczekać chwilę w aucie nie gasząc go. Skoro to taka poważna sprawa to powinna być jakaś kontrolka typu NIE GAŚ AUTA BO BĘDZIE ŹLE ???
#motoryzacja #dpf #ford #mechanikasamochodowa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Wujek googel mówi że może to prowadzić do KATASTROFY SILNIKA… O co się martwię to gdy żona jedzie autem, to po prostu nie wie że się takie coś wypala i ciężko jej to wytłumaczyć

Jak 99% właścicieli aut z DPF i żadnej katastrofy nie ma
  • Odpowiedz
@mvmxks:

jest, tylko po jakims czasie.

Po jakim czasie?
Myślisz że jakiś Hans i Helga przejmowali się tym? Nie. Jeździli kilka lat zanim auto trafiło do Polski i tu nagle trzeba głaskać.
Jak się przypcha i nie da rady wypalić to wyskoczy komunikat, żeby wyjechać dalej i tyle
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: weź wejdz na jakąś grupę Focusową i sie dowiedz czy montują jakieś diody które swiecą podczas wypalania dpf-a(np w oplu auto podczas wypalania komp zamoczynnie włącza ogrzewanie tylnej szyby i lusterek i pod lusterka jest podłączana dioda) lub czy poprzez jakieś najprostrzego dongla OBD możesz sie podłączyć i sprawdzić w aplikacji stan zapchania lub wypalić go z palca.
  • Odpowiedz