Wpis z mikrobloga

#bekaztransa #zycietruckera

Skromnie przypomnę że od 1 lipca jest zakaz wyprzedzania się ciężarówek na drogach 2 pasmowych.

Uprzedzam również że bardzo często podróżuje między łodzią a Gdańskiem a każdy nagrany przypadek będzie lądował na policji
  • 81
  • Odpowiedz
@harrame: No własnie w tym problem. Jak nie ma ruchu no to #!$%@? niech sobie wyprzedzi. Tylko normalnie np. na trasie Ł-WAW lewy pas sie ciągnie a prawy jakoś tam leci i w tym momencie jest jak mówisz, blokują kilkaset osób i spowalnia się ruch na bardzo długim odcinku trasy.
  • Odpowiedz
@Mintaa: jest jakiś adres email, gdzie można to wysyłać? Jak ja nienawidzę tego och wyprzedzania. Blokowanie drogi, kiedy się już zjadą to jedno- najgorsze jest to nagłe wyskakiwanie z prawego pasa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hellyea możesz zgłosić wykroczenie drogowe policji, przesyłać je na skrzynki „stop agresji drogowej” znajdujące się na stronach internetowych komend wojewódzkich.
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE ale ten kolega mógłby być na tyle uprzejmy, żeby spoglądać w lusterka zanim zacznie wyprzedzać złodzieja zamiast wbijać się na lewy pas zmuszając jadących nim do hamowania ze 140 do 90. Wiesz jak reaguje tempomat adaptacyjny gdy coś nagle pojawia się przed samochodem? ;)
  • Odpowiedz
@Mintaa: Sam wczoraj robiłem 10h trasę przez polskę i mogę podsumować, że zabrakłoby mi czasu na wrzucanie każdego pojedynczego przypadku wyprzedzania przez tiry... Setki tego widziałem w samym jednym dniu. A co dopiero po 1 lipca? Raczej nic się nie zmieni.
  • Odpowiedz
jakoś w innych krajach osobówki współpracują z ciężarówkami i jakoś się da. napewno są pieniacze i #!$%@? ale polscy kierowcy przodują w tym rankingu. nienawidzę jeździć po Polsce
  • Odpowiedz
@Mintaa: Mam podobnie, ile to razy TIR się ładuje przed samą maskę byle wyprzedzać z prędkością o 1-2 km/h większą swojego kumpla po fachu. Mam nadzieję, że skrzynki Policji będą pełne materiałów od #!$%@? kierowców, a miśki wezmą się za egzekwowanie prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Może życie jest na tyle ciekawe że nie mam ochoty siedzieć w aucie dłużej bo ciężarówka wyprzedza drugą z różnicą prędkości 1 km/h


@Mintaa: to za to będziesz częściej siedział dłużej bo osobówki będą wolno wyprzedzać te wszystkie zebrane na prawym pasie tiry.

Wygrałeś życie, brawo. :D
  • Odpowiedz
Sam wczoraj robiłem 10h trasę przez polskę i mogę podsumować, że zabrakłoby mi czasu na wrzucanie każdego pojedynczego przypadku wyprzedzania przez tiry... Setki tego widziałem w samym jednym dniu. A co dopiero po 1 lipca? Raczej nic się nie zmieni.


@Boguslaw-Lecina: czy ty właśnie próbujesz nam tu zasugerować, że na jednej tylko trasie tiry ci wyprzedzały co 5 minut?
  • Odpowiedz
Wow 1-3 km/h różnicy blokując całą autostradę xD


@Mintaa: nikt nie blokuje całej autostrady.

Srasz do żwira że się przyczepiłeś?


@Mintaa: widzę, że jak argumentów brak to obrażanie musi wlecieć. Klasyk.

Nic no, będziesz zamiast tira wlókł się za osobówkami. Bo ludzie już na szczęście jeżdżą coraz wolniej.

Teraz jeszcze tylko czas najwyższy by zmniejszyli dopuszczalne limity prędkości do 110/120 i będzie gitówa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mintaa: nikt nie blokuje całej autostrady.


@Krupier: No jak nie blokuje xD 2 tiry się wyprzedzają i nagle masz 3 km z głowy bo urządzają sobie wyścig ślimaków.
  • Odpowiedz