Wpis z mikrobloga

@WykopekzDonbasu: ja robię tylko sam elektrykę. Nie wie gdzie jest mieszkanie, ale np. dla Wawy szukaj majstrów z podlaskiego, lubelskiego, Podkarpacia. Mi z opłaceniem hotelu zawołali połowę tego co chcieli lokalsi. Może i nie robiłem ledów wpuszczanych w sufit (rycie nowych sufitów to dla mnie trochę idiotyzm) czy innych dziwnych zmian. Wykończenie z umeblowaniem 60m2 wyszło rok temu mniej niż 80k. Materiały raczej lepsze niż gorsze. Płytki polecam zamawiać w internecie.
@LittleOpa To co w tym mieszkaniu w ogóle jest jeśli zamknęło się w 80k?

Pisałem powyżej to z powiedzmy tymi 43k za wykończenie + TV 6/7K + kuchnia 15K i AGD 10K, narożnikiem 5/6k, szafami na wymiar z 10-15k, łóżkiem 3-4k, klimatyzacją 4-5k, drzwiami po 1k sztuka już masz 100-110, a dalej daleko do życia w tym
@LittleOpa Oki to mamy odpowiedź, pewnie kilka tysięcy da się zjechać, ale 150 to jest i tak na lekkiej spince w takim razie. AGD z kuchnią 14k? Wysoka lodówka do zabudowy to 3-4k, mikrofala do zabudowy to z 1k, piekarnik 2-3k, zmywarka 2k, płyta 1.5-2k, okap 1-1.5 to masz 14, a gdzie meble ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@WykopekzDonbasu: nie mam lodówki do zabudowy (mi lepiej pasuje do kuchni), mikrofali nie używam. Piekarnik Bosh, zmywarka Siemens, płyta z okapem Electrolux i pralka 8k. Poluj na promocję 5 produkt gratis. Więcej sprzętu nie potrzebujesz aby się wprowadzić, można kupić później duperele typu robot.
@LittleOpa Wszystko musi być na strzała, bo dokupywanie to najgorsze co może być. Byle jaki zlew z kamienia to 1-2k.

Mam zamiar polować na tego typu akcje tylko nawet jeśli trafię to nie mam gdzie tego trzymać, a do wpeowadzenia pewnie 10-12 miesięcy od teraz
@WykopekzDonbasu: no to za tę wygodę płacisz więc będzie i 150k. Ja tydzień gotowałem na płycie kuchennej zamontowanej na rozpurkach bo meble jeszcze nie przyjechały a AGD było gdy tylko majstry wyjechały, a materac leżał na podłodze bo łóżko utknęło w transporcie.
a i jak coś robisz zastanów się czy jest to użyteczne a nie tylko ładne. Ludzie wiele hajsu wydają na rzeczy ładne, które szybko muszą wymieniać bo są niepraktyczne,
@LittleOpa: Nie ma tu żadnej wygody. Po prostu zwykłe, niewielkie mieszkanie bez mebli z gównolitu made by Jysk, czy Ikea.

Wszystko będzie użyteczne i ładne jednocześnie, bo na ścianach poza farbą nie będzie nic. No nic, rynek zweryfikuje. 200k dałoby spokój, ale jest jak jest.
@WykopekzDonbasu: ja wykonczylem w 2021r./2022r. za niecale 2000 zl za metr2. Razem z robocizna. Standard bez luksusow ale tez bez tandety. Problem w tym, ze ja mam 140m2 wiec paradoksalnie mam wiecej przestrzeni gdzie mam tylko podloge i sciany... Dwie lazienki i jedna kuchnia wiec w przypadku mniejszego mieszkania za metr2 zawsze wyjdzie wiecej. Plus oczywiscie wszystko zdrozalo od tamtej pory. Tak, czy inaczej 3000 wydaje sie ok.
@WykopekzDonbasu: nie obraź się, ale jeśli nie zarabiasz tych 15k to gdzie się Ty pchasz z wykończeniem mieszkania 55m2 za 150k? (ʘʘ) Przecież to co opisujesz to wykończenie luksus dla ludzi, którzy nie liczą się z pieniędzmi (albo przynajmniej zarabiają kilkukrotnie więcej niż 15k). Zastanów się czy potrzebujesz tych wszystkich bajerów.
@forfiterex Chętnie poznam opinię, która z wymienionych przeze mnie rzeczy jest "bajerem" i "luksusem" a obrażać się nie mam za co, bo po co miałbym pytać, gdybym nie był gotowy na inne opinie.

Pcham się w 150, bo taką kwotą dysponuję. Raczej 170-180 to już poza moim zasięgiem
@WykopekzDonbasu:

klimatyzacja + fajny TV to już około 12-13k

Łóżko 3-4k

Narożnik 4-5k

3 szafy na wymiar to pewnie z 10-15k

drzwiami po 1k sztuka


To nie są ceny towarów z średniej półki. Oczywiście Twoja kasa i Twój wybór, ale czasem uśmiecham się słysząc od ludzi, że poniżej 3k za m2 nie da się sensownie wykończyć mieszkania.
@forfiterex W porządku. W takim razie to, co jesteś w stanie zweryfikować na szybko to napisz mi ile kosztuje średniej jakości klimatyzator z montażem i TV 65/75cali oczywiście nie 8K, bo 12-13 to blisko prawdy i tak samo każda inna opcja z tego, co wymieniłeś, bo to są ceny produktów ze średniej półki. Jedynie mogę mylić się z ceną szaf od stolarza (oby nie in minus) bo jest to nieweryfikowalne dla mnie