Wpis z mikrobloga

@WykopekzDonbasu: 100k mnie kosztował kapitalny remont 63m2 dwa lata temu gdzie sporo sam zrobiłem... tylko że mniejsze miasto
łazienka, wc, 3 pokoje, kuchnia - meble na zamówienie i nowe agd, nowe meble do pokoi, nowa elektryka, karton gipsy, podłogi, itp...
@WykopekzDonbasu 60m2 od stanu deweloperskiego w średnio wysokim standardzie wyjdzie mnie około 127k. W mieście gminnym gdzie bardzo patrzę na ceny usług i mam wiele znajmomych co robią mi za tania kasę. Myślę że zaoszczędziłem 30k na usługach.
Z remontem jest ten problem, że jest 2x tyle roboty


@WykopekzDonbasu: moje mieszkanie z rynku wtórnego miałem więc w cenie którą podałem jest wyniesienie wszystkiego, wyrównanie itp... do tego to żelbeton więc z elektryką i drzwiami łatwo nie było.
W takim razie 150 wygląda realnie


@WykopekzDonbasu: wszystko zależy od tego ile sam zrobisz i jak zaoszczędzisz,
przykładowo płytki można kupić lokalnie za 100zł/m2 a te same są po 60zł/m2 tylko 40km dalej, na dwóch łazienkach 2k oszczędności na samych płytkach i dekorach
aby wywalić gruz możesz zamówić kontener za 700zł/dzień albo pożyczyć przyczepkę od kolegi i wywieźć na pszok za free
@WykopekzDonbasu

@mat0707 Malowanie, gładź, układanie paneli i płytek, LED wpuszczony w sufit, montaż całej łazienki, przygotowanie pod drzwi bez futryn


Chyba spoko. Podlicz sobie wszystko czy ci starczy
Kuchnia z agd około 25
Inne meble z 15k
Łóżko z materacem z 3k
Narożnik 2500
Panele i płytki to już zależy jakie chcesz
Zrób sobie jakąś kalkulacje z zapasem