Wpis z mikrobloga

Dokładnie 30 lat temu 29 czerwca 1993 roku otwarto Muzeum Katyńskie w Warszawie.

Wspominamy tych, którzy z rozkazu Kremla zostali zamordowani w Katyniu. Ginęli, bo byli Polakami.

Ponad 20 tysięcy Polaków zostało zabitych w ramach tego ludobójstwa.

"Muzeum Katyńskie to pierwsza w świecie placówka martyrologiczno – muzealno – badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Stanowi także, jak się wydaje, jedyną ekspozycję o charakterze militaris – w skali globalnej, będącą – swoistym DOWODEM ZBRODNI i upamiętniającą martyrologię oficerów rodzimej armii"

http://www.muzeumkatynskie.pl/

#wojna #rosja #ukraina #historia #historiapolski #polska #warszawa #muzeum #katyn #zbrodnierosyjskie
Bobito - Dokładnie 30 lat temu 29 czerwca 1993 roku otwarto Muzeum Katyńskie w Warsza...

źródło: 04083463f805dac8e8c54bb730f80ad55f59fd69

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 14
@PanieAreczku: pomijając to co ruskie nam zawsze robili i jacy są to przynajmniej przeprosili za katyń i jako tako udostępnili akta a taka Ukraina nie dość że nie chce nam upamiętnić mordu na naszych rodakach to jeszcze ostatnio ich typek z ipn wyłazi z jakimiś #!$%@? żeby może ich najpierw morderców ekshumować, taka sama mentalność ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: strzał w głowę do żołnierzy jest trochę inny niż przybijanie noworodka do drzewa, albo rozcinanie kobiety i defekacja jej do brzucha? Ludobójstwo to ludobójstwo jedna i druga jest tak samo ważna do dalszego wspominania o nim by nigdy się nie powtórzyłao Jedno dotyczyło żołnierzy osób z elity, a druga każdego.
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: po za tym to Ukraińców będziemy mieć na karku milionami, a ich postawa jest buńczuczna wobec Polaków. ROSJAN tu nie ma i nie przeszkadza im temat Katynia. Jak rozrywanie końmi Polaka za to, że jest Polakiem. Ukraińcy niektórzy mają pretensje jeszcze do ziemi w Polsce. Ruskie brak dsnych.
  • Odpowiedz
  • 0
@hurraoptymizm garacie tak jakby oni dziesiątkami przybijali te dzieci do drzew.

Z tego co pamiętam z historii to Rosjanie podczas II wojny światowej brutalnie zabijali cywilów. Również przez rozcięcie brzucha itp.

W ogóle nie wiem po co ta dyskusja jak Wołyń był 80 lat temu, a Rosjanie w XXI w. kradną kible, gwałcą i zabijają młotem lub przez podcięcie gardła
  • Odpowiedz
@Bobito muszę odwiedzić. Mojego ojca stryj zginął w Katyniu. Mam fotografię ślubną z adnotacją od czlowieka który tam zginął. Dziadek tez by zginął ale wrócił do domu a ten drugi pojechał dalej.
  • Odpowiedz
pomijając to co ruskie nam zawsze robili i jacy są to przynajmniej przeprosili za katyń i jako tako udostępnili akta a taka Ukraina nie dość że nie chce nam upamiętnić mordu na naszych rodakach to jeszcze ostatnio ich typek z ipn wyłazi z jakimiś #!$%@? żeby może ich najpierw morderców ekshumować, taka sama mentalność ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Medb: To nie były przeprosiny, tym bardziej nie był
  • Odpowiedz
@Medb: #!$%@? przeprosili, juz tak nie wybielaj ruskich zbrodniarzy. Jeszcze powiedz ze nas wyzwalili 17.09.39 bo to tez ich retoryka
  • Odpowiedz
@Luko: chłopie mnie #!$%@? historii nie ucz bo wiem co Ruskie #!$%@? ja chciałbym tylko aby państwo ukraińskie dało ludziom pomordowanym godnie być pochowanym czy to takie ciężkie do zrozumienia
  • Odpowiedz
@Niggalke:no fakt że rosyjska dzicz to dzicz ale jakimś #!$%@? w 2010 to Leszek do Katynia poleciał na upamiętnienie a na Ukrainie widziałeś gdzieś pomnika pomordowanych żeby Andrzej mógł pojechać tak oficjalnie? wydaje mi się że godne pochowanie pomordowanych to jakaś zajebista trudność nie jest ale widocznie Ukrainie to mocno przeszkadza
  • Odpowiedz
@RelaxxxHomie: przecież ja ciebie nie skomentowałem tylko komentarz niżej na temat Wołynia więc nie wiem o co kaman nigdzie nie napisałem że #!$%@? muzeum czy coś takiego.
  • Odpowiedz