Wpis z mikrobloga

@noke: chyba tak jak przypadku zwykłego kredytu hipotecznego, pieniądze wypłacane w transzach co każdy etap, najpierw własne środki, później banku, wtedy tylko płaci się część odsetkową, pełna rata, pewnie, gdy zostanie przepisana własność, a, że potem będziesz potrzebował jeszcze roku na wprowadzenie się, remonty itd, to już banku nie będzie obchodzić, trzeba płacić normalną ratę.
@noke: pełne dopłaty będziesz dostawał z chwilą wypłaty całości kredytu (jeśli nie będziesz miał okresu karencji) jeśli wcześniej kwota raty z samych Odsetek przekroczy docelową kwotę raty po dopłatach to będziesz dostawał częściowa dopłatę wyrównująca do wysokości docelowej raty.
nie rozumiem o czym ty mowisz, przeciez wiadomo ze od momentu wyplaty calosci kredytu jest splacany kapital, chodzi o czas przed wyplata calosci, kiedy jest np wyplacany w traszach deweloperowi w etapach zgodnie np z etapami budowy, wiesz o czym mowisz? Mam wrażenie, że nie.
@noke w tym roku raczej go nawet w grudniu dostaniesz. W przyszłym to uczciwie mówiąc nikt ci nie da gwarancji. Zobaczymy czy banki się pochwala jak im idzie realizacja tego programu od tego dużo zależy.
@bi-tek: Hmm... ostatnio babka od kredytów od jednego z deweloperów mówiła, że oni przewidują, że dostanie kredytu 2% zamknie się w 2 miesiące i nie ma co panikować. W sumie inny deweloper też daje taki okres, że masz w 2 miesiące, aby dostać kredyt, bo jak nie to umowa wygasa i płacisz karę
@noke: To ja bym gościowi powiedział wprost - tego nie odpiszę i u siebie też to zrobiłem ja mam czas na oganriecie kredytu do 15 listopada. Niech sobie sprzedaja mieszkanie komu innemu i powiem tyle - mieszkania sie nie sprzedaja jak ciepłe bułeczki, sa transakcje ale klient musi byc dobry.

Ten developer zachowuje nie poważnie wg mnie, skladasz dokumenty i nie masz odpowiedzi to co masz zrobic?
@bi-tek: Zgadzam się w 100%. Może jutro się przejdę do nich osobiście i się zapytam jak oni to sobie wyobrażają. Ale z kolei u innych deweloperów jak powiedziałem, że dwa miesiące to może być mało to odpowiedzieli "Nie szkodzi, w takim razie poczekamy. Jak Pan będzie miał naszego doradce kredytowego to będziemy kontrolować sytuacje na spokojnie" ¯\(ツ)/¯
@noke: To niech Ci dopiszą że jak się nie wyrobią w 2msc to zwracają ci całą kasę - możesz zrezygnować z zakupu na podstawie 3 odmów lub nie uzyskania odpowiedzi kredytowej z maksymalnie 3 banków które przystąpiły do programu bezpieczny kredyt.

Ja niestety też mam doradcę od developera (nie jest wpisany w umowę).

I ja śmiało bym im powiedział ok- to dziękuje że mogą przemyśleć sytuacje ja dziękuje i idę dalej