Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #fotelik #dzieci #podrywajzwykopem #motoryzacja
Mirki ciekawi mnie wasze podejście do fotelików dla dzieci do samochodu.

Bo mój braciak jest takiego zdania, że musi być drogi i mieć najwyższą ocenę ADAC

A inni uważają, że jak będzie wypadek to i tak nie będzie co z dziecka zbierać i kupują jakieś "tanie no-name anty mandaty"

Jaki fotelkik kupujecie

  • Drogi 66.9% (113)
  • Byle żeby był 33.1% (56)

Oddanych głosów: 169

  • 18
  • Odpowiedz
@kodecss dla jednych dziecko to najdroższy skarb, dla innych jest no to jest, żeby nie mandat to by wozili na kolanach, a później płacz, że całe życie miał przed sobą a już w niebie. fotelik przynajmniej z atestami, już nie mówię, że najdroższy na rynku, ale dobry średniak.
  • Odpowiedz
@kodecss jakby każdy wychodził z głupiego założenia, że "jak będzie wypadek to i tak nie będzie co zbierać" to w wyścigach by jeździli w najtańszych kaskach z plastiku, bo skoro i tak nie ma różnicy to po co przepłacać
  • Odpowiedz
@kodecss: to zależy czy kochasz swoje potomstwo, dbasz o jego zdrowie i rozwój oraz chcesz żeby dożyło, w miarę, dojrzałego wieku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kodecss: nie ma co oszczedzac na bezpieczenstwie dziecka, moze przy poważnym wypadku fotelik nic nie zmieni ale jakas stluczka albo zderzenie przy 40kmh i ci dzieicak wyfrunie z fotelika
  • Odpowiedz
@kodecss zależy jaki wiek, wg prawa muszą tyłem w pierwszej kategorii fotelików (do 13kg) ale do minimum ~4 roku życia tyłem zaleca się wozić i nie wyobrażam sobie inaczej. Obojętnie jaki rodzaj fotelika w okolicach tysiaka kupisz rozsądny i bezpieczny.

( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@kodecss Ja jednak zawsze jakieś przyzwoite z ochroną głowy kupowałem. Miałem Cybexa i Recaro. Ceny nie jakiś kosmos, a mega fajne. Recaro taki, co rósł razem z dzieckiem.
  • Odpowiedz