Wpis z mikrobloga

W tym miesiącu dostaliśmy wypowiedź Dobrowycza, który powiedział, że nie będzie ekshumacji ofiar Wołynia, a Polska ma odnawiać pomniki UPA. Gdy odnowiony został główny z nich, uznane to zostało za zbyt słabe odnowienie, bo na pomniku nie ma nazwisk, które Ukraińcy wzięli z żopy. Polacy próbowali się dowiedzieć kto tam leży(jeżeli ktokolwiek), ale nie dostaliśmy zgody xD
Następnie zostaliśmy zgłoszenie do UE za to, że utrudniamy tranzyt ukraińskiego zboża, który niszczy nasze rolnictwo i zablokowane zostały dopłaty dla polskich rolników.

Polityka zagraniczna p***wców to jest jakaś porażka. Całkowicie pasywny rząd, Sikorski miał rację.
#polityka #ukraina
Pobierz
źródło: Fy500maXgAMqWZY
  • 7
@OskarDw:
Wiem że do r0sji informacje docierają z opóźnieniem, zatem spieszę oznajmić, że drobowycz i kierowana przezeń instytucja, nie są władni w kwestii wydawania zgód na poszukiwania i ekshumacje, gdyż jest to poziom ministerialny i owej zgody, a taka była wyrażona, nie kasują słowa tego czy innego ukraińskiego urzędnika.

Wygląda więc na to, że twoje święte oburzenie idzie jak para w gwizdek, ale może sprzątaczka w ukraińskim IPN także nie wyraża
że nie będzie ekshumacji ofiar Wołynia, a Polska ma odnawiać pomniki UPA


@OskarDw: co najlepsze, to jest standardowa zagrywka banderowców i nie można się dawać na nią nabierać. W 2017 roku, na przykład, mówili dokładnie to samo, ale odnośnie innego pomnika xD
owej zgody, a taka była wyrażona


@Kierowca-ufo: Ja myślałem że większość osób tutaj ogląda jakieś TVNy - oni tam takie rzeczy mówią?? Bo wiem że na TVP na pewno tak mówili, to jest PiSowska narracja jednak w tej sprawie (wyjątkowo!!) PiS kłamie - nie ma żadnej zgody na ekshumacje, była tylko 1 w małej wiosce którą dostała prywatna instytucja walcząca o to od lat.
Nie będzie więcej i PiS będzie zamiatał