Wpis z mikrobloga

Wykopki, uczę się już trochę czasu frontendu obecnie jestem na poziomie robienia do portfolio rozbudowanej strony sklepu w #react z #bootstrap w oparciu o api stronek typu dummyjson . Do tej pory uczę się sam ale pojawiła się opcja sfinansowania kursu z urzędu pracy. Czy warto się na to porywać, polecacie jakieś kursy ? Z jednej strony opinie o dostępnych kursach są mieszane i mogę stracić czas na rzeczy w której dużej mierze wiem, lecz z drugiej zawszę to jakiś punkt w cv i ustrukturyzowanie wiedzy.
#programowanie #programista15k
  • 11
  • 0
@arysto2011: z jednej strony tak, ale też dużo osób (głównie przez te reklamy o przebranżowieniu mówiące jakie to proste) wysyła cv po 2 tyg. bootcampu mając w portfolio todolistę i kalkulator albo klona z tutorialu, uważając to za opus magnum. Taki "Niski próg wejścia" według mnie może zadowalał, ale parę lat temu.
żeby CRUDy w Javie pisać jest byłbym skłonny powiedzieć równie niski a jednak aż tak dużo bootcampowiczów się w to nie pcha.

@relationbrewingarea: Tylko CRUDy w Javie nie dają fajnego wizualnego efektu, którym można się pochwalić - a ogarnięcie porządnego layoutu na froncie już tak. I to może być po prostu poczucie ludzi, że "backend nie jest sexy" i nie da się swoich projektów pokazać rekruterom by ich zainteresować.

No chyba,
@tinum: No i w tym właśnie rzecz, zaginiesz gdzieś w gąszczu spływających CV. Owszem, sporo tych ludzi jest do niczego, ale przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ręcznie sprawdzał kilkuset CV. HRy ustawiają więc filtry i potem sobie przeglądają przefiltrowane wcześniej CV. No i też niejednokrotnie można usłyszeć, że jednak frontendowcom z expem aktualnie też ciężko pracę znaleźć, a mówię tu o expie typu rok, dwa. I to nie są
@relationbrewingarea: Bo frontend jest idealny dla ludzi przebranżawiających się lub z małym backgroundem. Przerabiasz tutorial i po tygodniu masz jakąś prostą aplikację, która nawet może wyglądać ciekawie. Poza tym naczytali się poleceń ludzi po filologii, którzy 10 lat temu się przebranżowili na frontend i chwalą się zarobkami w internecie
Do backendu trzeba jednak choć trochę liznąć sieci, bazy, algorytmy, systemy komputerowe. Moim zdaniem sytuacja z frontendem niedługo się pogorszy nawet dla
@WaveCreator: kotlin był już przestarzały zanim wypuscili wersję 1.0. Wszystko co miał / ma Kotlin, Scala robi lepiej. Kotlin to jest zasadniczo nadal Java tylko z większą ilością lukru składniowego.