Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirabelki z #katowice interesujący się #strzelectwo #bronpalna potrzebuje porady osób doświadczonych: chciałbym wyrobić sobie pozwolenie, ale myśle czy jest to dobry moment, mianowicie: obecnie wynajmuje w Katowicach mieszkanie i może być tak, ze niedługo się przeprowadzę. Słyszałem ze w tym mieście ogólnie ciężko uzyskać zgodę od Policji oraz nie wiem jak będzie wyglądać wywiad środowiskowy, skoro sąsiedzi raczej nie będą za dużo o mnie wiedzieć, skoro mieszkam w danym miejscu kilka miesięcy. Dodatkowo, jak wyglada sprawa z sejfem: transport itp. Czy lepiej „osiąść” gdzieś na stałe i dopiero potem rozwijać takie hobby czy zaczynać już teraz wyrabianie? Dziękuje wszystkim ślicznie za pomoc i porady z góry
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
@Pitol_ bez przesady. Żaden lekarz nie ma interesu w uwalaniu komuś badań. zadaj pytanie na lokalnym forum braterstwa kogo polecaja i tam pojdz
  • Odpowiedz
@Pitol_: U mnie były badania w jednym miejscu - psychologia to było dużo papierków do wypełnienia, chyba z jakieś 3 psychotesty różne + krótka rozmowa
Fizyka - sprawdził oczy/słuch/ciśnienie też krótka gadka
Wszystko na luzie bez spiny.

Co do sejfów trzeba szukać po necie. Na strzelnicy podpytaj może lokalnie coś macie. Ja swojego na OLX znalazłem ale szukałem nówki.
  • Odpowiedz
@Pitol_: Pytania w stylu
"Czy kiedykolwiek oszukiwałeś w grze?"
"Czy gdybyś wiedział że nikt się nie dowie to nie płaciłbyś podatków"
"Ile w skali jak jakaś sytuacja?"
Itp itd nie ma co tam ściemniać raczej - zaznaczasz jak czujesz. Jak byłem to chyba z 4 naraz osoby to wypełniały i raczej nikogo w kaftanie nie wyprowadzili ;)
Na fizyce jeszcze mi się przypomniało koordynację ruchową sprawdzał.

Ale nie wiem czy wszędzie
  • Odpowiedz
  • 1
@Pshybysz wydaje mi się, ze generalnie wszystkie te problemowe przypadki opisywane w internecie, o których czytałem, to prawdopodobnie osoby z poważnymi przeciwwskazaniami, np. wyrok za groźby karalne facet miał i się dziwił ze były problemy
  • Odpowiedz
  • 1
@Pitol_ @Pshybysz @jurii chłopaki, wracam z newsami - udalo mi się zdać egzamin na patent. Teraz potrzebuje znowu pomocy. Mianowicie: po egzaminie zrobiłem od razu badania okulistę i psychologa i teraz nie wiem czy mogę starać się o licencje dopiero od listopada czy przepadnie mi ważność badań. Czytałem ze żeby nie wyrabiać startów na dany rok muszę dostać licencje w listopadzie, ale doszły mnie głosy ze to bzdura i i tak będę
  • Odpowiedz
@Pitol_: Gratulacje z okazji zdania.
Ja bym robił jak najszybciej bo: wyrobienie tych startów to 2-3h na strzelnicy. Często są zawody gdzie jest cała pula i za jednym razem robisz wszystko.
  • Odpowiedz