Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirabelki z #katowice interesujący się #strzelectwo #bronpalna potrzebuje porady osób doświadczonych: chciałbym wyrobić sobie pozwolenie, ale myśle czy jest to dobry moment, mianowicie: obecnie wynajmuje w Katowicach mieszkanie i może być tak, ze niedługo się przeprowadzę. Słyszałem ze w tym mieście ogólnie ciężko uzyskać zgodę od Policji oraz nie wiem jak będzie wyglądać wywiad środowiskowy, skoro sąsiedzi raczej nie będą za dużo o mnie wiedzieć, skoro mieszkam w danym miejscu kilka miesięcy. Dodatkowo, jak wyglada sprawa z sejfem: transport itp. Czy lepiej „osiąść” gdzieś na stałe i dopiero potem rozwijać takie hobby czy zaczynać już teraz wyrabianie? Dziękuje wszystkim ślicznie za pomoc i porady z góry
  • 28
  • Odpowiedz
  • 7
@Pitol_
1. nie ma, że ciężko- nie ma przeciwskazań, to dostajesz. uznaniowości juz z nami nie ma.
2. wywiad dzielinicowy przeprowadza z Tobą, a z sąsiadami w zasadzie tylko jak były jakieś zgłoszenia od nich w Twoim kierunku w przeszłości
3. sejf możesz zabrać do kolejnego mieszkania, możesz też kupić małą kasetkę na broń. nie ma wymogu montażu sejfu/kasetki w trwały sposób. Byleby było z klasą S1.

zacznij jak najszybciej i ciesz
  • Odpowiedz
@Pitol_: Przy przeprowadzkach masz 14 dni na powiadomienie policji o fakcie.
Co do wywiadu jak rozmawiałem u siebie z dzielnicowym o tej sprawie (ale to nie katowice), to mówił że nie bardzo ma to wpływ a po prostu może dać przesłanki do głębszej weryfikacji twojej osoby. Rób miras tylko jeżeli będziesz szedł drogą sport+kolekcja to policz sobie terminy żebyś nie dostał licencji w grudniu i miał miesiąc na wyrobienie startów
  • Odpowiedz
  • 0
@jurii słyszałem ze w Katowicach mnóstwo papierologii w WPA i jest z tym problem ale nie wiem czy to prawda. A czy kojarzysz może koszta takiego sejfu najmniejszego na broń krótka? Widziałem ze ceny zaczynaja się chyba od 600 zł. Wyczytałem tez ze zdarza się tak, ze dzielnicowy telefonicznie załatwia ten wywiad i nawet nie wbija sprawdzić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pshybysz czy takie zgłoszenia można zrobić jakos elektronicznie czy tylko w wersji papierowej? Oczywiście chciałem robić sport + kolekcja przez braterstwo.eu i nie wiedziałem czy już wpłacać teraz kasę, żeby leciał staż. Generalnie zajarałem się tematem strasznie ale nie wiem czy się ogarnę ze wszystkim. Kiedyś próbowałem dostać się do wso we wrocku i testy psychologiczne przeszedłem wiec nawet się nie boje tego. A jak termin wpadnie licencji wpadnie na grudzień to
  • Odpowiedz
@Pitol_:

Art. 26. broń i amun.

Obowiązek informowania o zmianie miejsca pobytu

Osoba posiadająca pozwolenie na broń lub posiadająca broń podlegającą rejestracji,która nie wymaga pozwolenia na broń, jest obowiązana w razie zmiany miejsca stałego pobytu zawiadomić o tym fakcie pisemnie, w terminie 14 dni od dnia zmiany miejsca stałego pobytu, organ Policji właściwy ze względu na nowe miejsce stałego pobytu


Wydaje mi się, że jeżeli policja na miejscu docelowym obsługuje epuap
  • Odpowiedz
  • 0
@Pshybysz bardzo dziękuje za pomoc. Podpytalem tez mailowo o to braterstwo, może udziela tez jakichś interesujących faktów. Jakbym się czegoś dowiedział, będę informował
  • Odpowiedz
  • 0
@Pshybysz bzdura, licencje wydane od listopada nie wymagają startów na dany rok. Dostajesz 1 grudnia to starty robisz normalnie od stycznia na kolejny rok

@Pitol_ kasetki używane są po 300-400, podobnie małe sejfy. Nowe z fakturą ok 600.
  • Odpowiedz
Ale lepiej się upewnić. Podpytać na strzelnicy - albo może ktoś tu się jeszcze wypowie czy jakichś bajek nie wciskam ;)


@jurii: Dlatego dodałem te zdanie ;) Najważniejsze żeby @Pitol_ robił i się nie zastanawiał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pshybysz @jurii chłopaki, a jakie rzeczy działają na niekorzyść, żeby przyznać pozwolenie? Jeśli dostałem kiedyś mandat za picie piwa to to może wpłynąć? Albo np zakaz spłaty zadłużenia? Czy to musi być wyrok sądowy skazujący?
  • Odpowiedz
  • 0
@jurii no to przed chwila dostałem maila z braterstwa, ze mandaty mogą mieć wpływ na decyzję xD generalnie chyba nic bardzo złego w życiu nie zrobiłem i nie powinienem się bać
  • Odpowiedz
  • 0
@jurii @Pshybysz chłopaki, czy wiecie od kiedy można robić badania psychologiczne? Do egzaminu mogę podchodzić dopiero 29.09, ale mam urlop do końca sierpnia prawie i zastanawiam się czy mogę to zrobić wtedy jak będę miał czas. Czy to będzie za wcześnie?
  • Odpowiedz
@Pitol_: jeżeli już to bardzo pod koniec sierpnia bym zrobił. Tak jak kolega wyżej napisał badania ważne są 3 miesiące. Egzamin wyczerpałby 1 miesiąc. Oczekiwanie na licencję drugi (ja rok temu dostalem w tydzień, ale pzss ma 30 dni od zatwierdzenia przez wzss) i miałbyś miesiąc na złożenie papierów do wpa.
  • Odpowiedz
  • 1
@jurii @Pshybysz dzięki za pomoc! ;) w ogóle mogę się pochwalić ze ruszyłem z kopyta od 29.06. Testy wewnętrze już zdane. Teraz czekamy do sierpnia na terminy szkolenia, bo akurat w siemianowicach są prowadzone we wtorki i poniedziałki, wiec przyda się urlop na te okoliczność :) orientujecie się może jak wyglądają badania lekarskie do otrzymania pozwolenia? Zacząłem już czytać i sporo dobrego słyszałem o psychoplusie w Katowicach. Czy mogą się przyczepić np.
  • Odpowiedz
  • 0
@jurii ooo widzisz, czyli jest zawsze jakaś szansa ???? bo tez się niepotrzebnie martwię na zapas, ale słyszałem ze naprawdę wszystkiego się potrafią doczepić i podobno nawet „wymyślić” komuś alkoholizm.
  • Odpowiedz