Wpis z mikrobloga

Wiesz może Ty teraz nie potrzebujesz ale większość ludzi jednak potrzebuje i jeśli będziesz chciał kiedyś sprzedać te mieszkanie to od razu odstraszysz gruby procent potencjalnych nabywców jeśli miejsca parkingowego nie kupisz. Spora grupa ludzi ma po dwa samochody i ogólnie wszędzie jest problem z parkowaniem.
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: takze uwazam ze lepiej kupic z miejscem i najwyzej wynajac, niz nie brac w ogole miejsca.
Jak widze akty nabycia przy sprzedazy moich klientow z etapu dziury w ziemi, a sprzedazy 3-4-5 lat pozniej - to ceny miejsc czesto poszly do gory 300-500%.

Zreszta... miejsce za 40k, wynajmiesz za 200zl i masz ROI z inwestycji 5.5% - to tyle co na mieszkaniu.
  • Odpowiedz
Zreszta... miejsce za 40k, wynajmiesz za 200zl i masz ROI z inwestycji 5.5% - to tyle co na mieszkaniu.


@KromkaMistrz: super, bardzo fajnie pomijasz wszystkie koszty utrzymania takiego miejsca parkingowego, które bardzo często są właśnie w okolicach 200 PLN / mc.

Także wynajmując miejsce za 200 PLN to się wychodzi w najlepszym wypadku na zero.
  • Odpowiedz
to ceny miejsc czesto poszly do gory 300-500%.


Zreszta... miejsce za 40k, wynajmiesz za 200zl i masz ROI z inwestycji 5.5% - to tyle co na mieszkaniu.


@KromkaMistrz: tylko to wynika w sporej mierze z tego, ze deweloperzy jak był umiarkowany popyt na nieruchy, nie chcieli obnizac cen ofertowych wiec woleli zostawic wyzsze ofertowe a do zakupu zachęcać parkingami za ułamek ceny
W 2020 znajomy w zasadzie dostałw ten deseń 2
  • Odpowiedz
@haha123: zazwyczaj jest to miedzy 50 a 70zl. No i przeciez doliczasz to do czynszu najmu. Ja przynajmniej tak robilem u swoich klientow. 200-300 zl + czynsz za utrzymanie miejsca.

Inna kwestia jest taka - zbywajac mieszkanie - (moim zdaniem) duzo lepiej miec miejsce niz nie. Tak mowi po prostu moje doswiadczenie.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: a jak sprawa wygląda z większymi mieszkaniami? Powiedzmy, że jakieś 4p ~80m2. Brak drugiego miejsca postojowego jest dużym problemem przy odsprzedaży?
Mogę dokupić miejsce zewnętrzne. Od samego początku nie było możliwości kupna 2 wewnętrznych i stwierdziłem, że jak będę potrzebować to wynajmę od kogoś wewnętrzne lub będę stać gdzieś w okolicy i tyle - na ten moment wydaje się, że nie ma tragedii. Teraz jednak mam wątpliwości czy nie dokupić
  • Odpowiedz
super, bardzo fajnie pomijasz wszystkie koszty utrzymania takiego miejsca parkingowego, które bardzo często są właśnie w okolicach 200 PLN / mc.


@haha123: 40zł płacę w nowym budownictwie czynsz za miejsce postojowe 2.5m x 3m.
  • Odpowiedz