Wpis z mikrobloga

Elo moto mirki. Szukam motocykla dla siebie i liczę na wasze opinie. Chciałbym coś do turystyki co pozwoli przejechać większe dystanse bez bólu pleców dupy czy nóg. Mam 188cm, czasem z plecakiem, czasem bez. Chciałbym wydać kolo 35k. Na ten moment moim numerem 1 jest suzuki vstorm 1000, ale jest masa innych podobnych maszyn. Są gsy, ale ich ceny są kosmiczne, są versysy, tenery, multistrady, supere adventurey, itp itd. Co waszym zdaniem najlepiej sprawdzi się do powyższych wymagań? #motocykle
  • 14
  • Odpowiedz
@tomszczyk Dorzuć 5k i weź sobie nowego V-Stroma 650. Może to nie litr, ale masz nówkę z salonu. Możesz też szukać używanego litra takiego 3-4 lata od pierwszego właściciela.
  • Odpowiedz
@tomszczyk mam od ładnych kilku lat super tenere 1200 i raczej mogę polecić. Do Twojego wzrostu będzie idealna ale warto się przymierzyć bo jest ciężka. Motocyklem zrobiłem jakieś 45kkm i przez ten czas awarie to były drobiazgi. Co 20kkm pada uszczelka wału przy kole (uszczelka 70zł), raz padł pływak w zbiorniku i raz padła wiązka przedniej lampy. Do jazdy w dwie osoby nadaje się świetnie. Pomimo 110KM nie jest to jakiś demon
  • Odpowiedz
@tomszczyk: Tracer 900, wygodny dla wysokich. Jedyny minus jaki przychodzi i do głowy to niezbyt wygodna oryginalna kanapa i to że jeżdżący z plecakiem czasem raportują tarcie dołem na wybojach.
  • Odpowiedz
@tomszczyk ja latałem FJR1300 po 1200km na strzała bez żadnego wysiłku. Jak szukasz czegoś bardziej ADV to brałbym Africe Twin, najlepiej w automacie, ostatnio szukałem to za 35k idzie coś wyrwać. Ostateczne wybrałem 2x tenere 700 bo różowa jeździ swoim. Jak planujesz śmigać z plecaczkiem to szukaj minimum 900-1000cc. Pasażerka z tylu + jakieś bagaże i przy mniejszej pojemności odczujesz braki mocy przy np. wyprzedzaniu ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@tomszczyk: chyba wszystko zależy w którą generacje celujesz. Bo pierwsza była chyba tak do 2010, potem od 2014 była druga z owalną lampą. Od 2019 jest 1050, którego akurat ja posiadam. Jak chcesz poznać szczegóły bolączek, polecam grupę vstrom polska na fb. Dostaniesz tam potrzebne informacje, ale również raka ;)
  • Odpowiedz
@tomszczyk: co to dla ciebie większe dystanse? Jak chcesz jechać cały dzień z dużym udziałem dróg szybkiego ruchu to tak jak ci piszą w okolicach 100 koni się rozglądaj (nie musi być litr).
  • Odpowiedz