Wpis z mikrobloga

Kraje afrykańskie, które wspierały Putina, zostaną pozbawione pomocy europejskiej

Nowy rząd Finlandii zamierza odmówić pomocy państwom afrykańskim, które wspierają Rosję w jej wojnie z Ukrainą. Wspomniał o tym przyszły minister handlu zagranicznego i rozwoju Ville Tavio 

"Niektóre kraje afrykańskie wyraziły poparcie dla Rosji (...) rząd planuje zmniejszyć pomoc finansową dla tych krajów o około miliard euro..'

https://yle.fi/a/74-20037464

#ukraina #wojna #rosja #finlandia #afryka #ue
  • 48
  • Odpowiedz
Wykorzystywał afryke 200 lat temu


@Grzesiok: Nie 200 xD. Tylko do dzisiaj to trwa. Poczytaj o tym jak Francja działa w Afryce i w jaki sposób uzależniła od siebie kilka państw Afrykańskich.

Ruscy to przyjaciele


@Grzesiok: Nie. Po prostu ani Rosja ani Chiny nie robiły (jeszcze) syfu w Afryce. I nikt nie ma złych wspomnień związanych z nimi. A co śmieszniejsze to Rosja przyczyniła się bardziej niż zachód do stabilności
  • Odpowiedz
@Kumpel19: Z krajami afrykańskimi jest taki problem, że nie dając pomocy zaleją nas uchodźcy afrykańscy, a ruscy przez ekooszołomów będą organizować im transport do europy, oraz lobbować do przyjęcia przez UE podkupując kilku polityków z UE.
  • Odpowiedz
Nie 200 xD. Tylko do dzisiaj to trwa. Poczytaj o tym jak Francja działa w Afryce i w jaki sposób uzależniła od siebie kilka państw Afrykańskich.


@Koniasz:

A ty myślisz, że sobie usiedli Francuzi i zaczęli myśleć "kooogo by tu wykorzystać?", a później wymyślili, że to musi być jakiś murzyński kraj?. No nie - kolor skóry nie ma tutaj NIC do rzeczy. Gdyby na tych surowcach siedzieli biali/zieloni/fioletowi, a byli tak
  • Odpowiedz
Cały czas kibicowałem reżimowi i ruskim w tamtej sytuacji. Zachodnia opinia publiczna myśli, że piaskowi murzyni dostaną "demokrację" i zapanuje pokój oraz szczęście na cały bliskim wschodzie. Taaa.


@inozytol: Ja myślę podobnie. Lepszy stabilny dyktator niż rozpieprzone państwa i miliony osób zmarłych na skutek załamania się systemu i wieloletniej destabilizacji. Nie można na siłę w tamtym rejonie zaprowadzać demokracji i zaprowadzać zachodnich wartości. Mam nadzieje że po Afganistanie zachód już to
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: Tak to może być problem. Ciężko powiedzieć co zrobić, z jednej strony jeśli Europa zostawi samopas Afrykę, od razu nią zainteresuje się Rosja, i np przez grupę Wagnera będą robić tam zamęt. To będzie wywoływać fale migracji..

W naszej narracji taka Francja jest mało pomagająca Ukrainie, tylko że oni dużo pomocy i stabilizacji wprowadzają w Afryce - co ma wpływ na mniejszą migrację między innymi.

Świat niestety nie jest zero-jedynkowy
  • Odpowiedz
tak naprawdę USA i zachód ma w dupie demokracje oni po prostu robią biznesy.


@Koniasz:

Dlatego napisałem "Zachodnia opinia publiczna", a nie "Zachód".

I ja od kopa zaznaczę, że mimo wszystko wolę żyć w krajach, które trzymają z USA, a nie z rosją. Tak samo wolałbym mieszkać w USA niż w rosji. No chyba, że w pobliżu murzynowa, to bym się zastanawiał.

Sprawa jest prosta :)

Interesy Polski i rosji są
  • Odpowiedz
Ale ci przywodcy krajow afrykanskich to naprawde nie wiem co maja w tych opalonych lbach, jak byli w Kijowie to kacapy celowo zbombardowaly Kijow, tak ze afrykanscy przywodcy dostapili zaszczytu zwiedzania schronow...
po czym jadą do Moskwy i przedstawiaja identyczna debilna propozycje pokojowa co Zelenskiemu i mowia jak to wazne jest, zeby wspolpracowac z Rosja bo to gwarant bezpieczenstwa i pokoju na swiecie
no ja #!$%@?
  • Odpowiedz
Po co w ogóle "pomagać" krajom afrykańskim?


@jednorazowka:

1. Bo wypada (wg niektórych) rzucić coś głodującemu żebrakowi.
2. Bo politycy nie daję ze swoich.

Jedyna opcja pomocy powinna wyglądać następująco:

1. Sponsorujemy szkoły.
2. Sterylizacja.
  • Odpowiedz
@pogromca_krasnali Akurat anty-lgbt ma swoje plusy. Do gejów i lesbijek nic nie mam bo to normalni ludzie ale w tej mniejszości znajdują się wyjątki. Nie chce nazwać rzeczy po imieniu bo jeszcze jakiś pozew dostanę
  • Odpowiedz
Akurat anty-lgbt ma swoje plusy.


@kutmen2: No, jest wygodnym tematem do dzielenie populacji na wrogie obozy - wystarczy tak długo jeździć i hałasować pod czyimś oknem ciężarówką życia aż ktoś nie wyrobi i jebnie kierowcy w ryj.
  • Odpowiedz