Wpis z mikrobloga

90% społeczeństwa przed wojną nawet nie wiedziała o tym co działo się na Wołyniu.
A teraz #!$%@? wielcy husarscy 19 letni obrońcy, którzy potracili rodziny na Wołyniu,
Taka prawda, zanim ruscy zaczęli drążyć temat, to żaden drący tu mordę WOŁYŃ, WOŁYŃ Sebastian, nawet nie wiedział, gdzie ów Wołyń jest.
Jestem przekonany, że nawet teraz jakbym poprosił o wskazanie na mapie, to połowa #!$%@? by wiedziała gdzie to w ogóle jest.
Ale hurrr, durrr BANDERA!!!
JPRLD

#ukraina #wojna
  • 100
@alkoJezus: Nie sprowadzajmy tej dyskusji do "ad Hitlerum", a nawiasem mówiąc, w kontekście reżyserów należy odwołać się raczej do Harlana czy Rittera, Goebbels reżyserem nie był, a samo porównanie ich do Smarzowskiego jest raczej nie na miejscu. Nie porównujmy też ideologicznej fabuły z np. Jud Süß (nie podobał mi się, sam jestem Żydem) do obrazowania historii pod tym lub innym kątem - ta i tak się wydarzyła.
Co do wartości merytorycznej
@mango2018: co mnie banderowcy obchodzą? Już nasłuchałem się ich tłumaczeń. Wtedy wojna była. To wasza bohaterska armia walczyła z kobietami, starcami i dziećmi? Zapada cisza. Później mówię ile mieliście sposobów na zabicie Polaka? Tez cisza. Zapytaj swoich braci to tez nic nie powiedzą?
Pierwszego banderowskiego pęta gasiłem w 2011.
W szkole miałem spotkanie z Wołyniakiem.
  • 0
co mnie banderowcy obchodzą?


@Wolf1986: I wypowiadasz się na tematy, które ciebie nie interesują.
To chyba objaw choroby

Pierwszego banderowskiego pęta gasiłem w 2011.


Naprawdę. Wow. Ależ z ciebie strażak Sam.
niemiaszek idzie do sklepu i za godzinę pracy kupuje zajebistego dużego persila do prania w dużym kartonie na dwa trzy miesiące a polaczek idzie do sklepu, nie dość że ten proszek ma gorszą jakość to za godzinę pracy kupi 1/5 tego.
Wiekszość żarcia jakieś groszę w eurocentach a minimalna podobna.
wiem tyle, że za mordy odpowiadali głównie mieszkańcy wsi, często sąsiedzi Polaków,


@aleksc: No nie :p Mordy zostały skrupulatnie zaplanowane i zorganizowane przez UPA. Ukraińskich chłopów staranie selekcjonowano do takich akcji :p
Przecież dosłownie każdy Polski historyk już tą sprawę zbadał lata temu.

Zdążało się że sąsiedzi Polaków ratowali ich, czasami przypłacając to życiem, gdy inny UPAiniec spostrzegł, że rodak ratuje Polaka :p

Ja #!$%@?. Wam to wszystko idzie wkręcić.
90% społeczeństwa przed wojną nawet nie wiedziała o tym co działo się na Wołyniu.


@mango2018: Widzialo, mialo to po prostu gdzies. Z okna mojego rodzinnego domu widac miejsca w ktorym byl mord. Jakbym nie znalazl na mapach gdzie byla ta wioska, to nikt z rodziny by sobie z tego nie zdawal sprawy.

Teraz wiedza, dalej nikogo to nie obchodzi. To jest historia, nic wiecej.