Wpis z mikrobloga

90% społeczeństwa przed wojną nawet nie wiedziała o tym co działo się na Wołyniu.
A teraz #!$%@? wielcy husarscy 19 letni obrońcy, którzy potracili rodziny na Wołyniu,
Taka prawda, zanim ruscy zaczęli drążyć temat, to żaden drący tu mordę WOŁYŃ, WOŁYŃ Sebastian, nawet nie wiedział, gdzie ów Wołyń jest.
Jestem przekonany, że nawet teraz jakbym poprosił o wskazanie na mapie, to połowa #!$%@? by wiedziała gdzie to w ogóle jest.
Ale hurrr, durrr BANDERA!!!
JPRLD

#ukraina #wojna
  • 100
od czerwca 2016 do czerwca 2021 https://wykop.pl/szukaj/znaleziska/upa?sort=newest&period=01-06-2016%3C01-06-2021 687 wynikow


@Steven_Hyde: Pominę znaleziska o samochodach, które pewnie znalazły się tam przypadkowo, ale tak, przyznam ci rację, co najmniej raz na trzy miesiące lądowało jakieś znalezisko na głównej.
Ale wykop to nie przestrzeń publiczna, ale ... przekonałeś mnie i zmienię

90% społeczeństwa przed wojną nawet nie wiedziała o tym co działo się na Wołyniu.
na
90% społeczeństwa przed wojną wiedziała o tym co
@mango2018: grzany byl temat, pamietam bo mnie juz #!$%@? z tym wolyniem. teraz to wiadomo, wszyscy beda #!$%@?, ze to ruskie trolle wrzucaly i robily wykopy z plomieniami. wyglada na to, ze 50% uzytownikow vipok to trolle onuce ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz znowu #!$%@? mnie, ze sie choragiewki odwrocily w druga strone. nagle wykop sped milosnikow ukrainy xD ten portal to mem.
pamietam bo mnie juz #!$%@? z tym wolyniem.


@Steven_Hyde: A ja nie pamiętam właśnie.
Pamiętam, że to był okres jak na topie byli żołnierze wyklęci.
Powiedzmy, że przyznaje ci po części rację, tak 50/50, bo z tego co wkleiłeś to może z 20% znalazło się na głównej, a praktycznie wszystko co było wrzucane to z kresy.pl
Zresztą, sama liczba wykopów też niewiele mówi, bo ludzie widzą zbrodnie, czarne zdjęcie, i wykopują
@mango2018 przecież większość wykopków nie wie, gdzie jest Wołyń xD to są konserwy, oni w dupie mają tych pomordowanych Polaków, tak samo jak teraz mają ludzi w dupie, nazywają lewakami, wymyśliły ideologię LGBT, żeby szczuć na ludzi i życzyć im śmierci. Oni po prostu nienawidzą Ukraińców, więc srają tym Wołyniem na prawo i lewo. Gdyby ich obchodzili ludzie to by ich interesowali też cywile i dzieci pomordowane przez Armię Krajową, albo dlaczego
@cinu4

@mango2018: a był taki jeden głośny film pt. "Wołyń". Byłem na nim z całą klasą w technikum, widziało go miliony ludzi w Polsce. No ale tak, to wszystko przez ruskich. A może reżyser to onuca. Wszystko by się udało gdyby nie ten wścibski Smarzowski.


Tak, tak, i w ogóle nie ma to nic wspólnego z propagandą ruską, która nasila się w ważnych dla Rosji momentach i w tych samych dniach
@Wolf1986

@mango2018: co mnie banderowcy obchodzą? Już nasłuchałem się ich tłumaczeń. Wtedy wojna była. To wasza bohaterska armia walczyła z kobietami, starcami i dziećmi? Zapada cisza. Później mówię ile mieliście sposobów na zabicie Polaka? Tez cisza. Zapytaj swoich braci to tez nic nie powiedzą?

Pierwszego banderowskiego pęta gasiłem w 2011.

W szkole miałem spotkanie z Wołyniakiem.


Co powiesz na to, że Armia Krajowa też mordowała kobiety, dzieci, nieuzbrojonych mężczyzn? Chodzili od
W 1938 roku pod patronatem Śmigłego-Rydza i Tadeusza Kasprzyckiego zaczęto wprowadzać w życie program „wzmacniania polskości”. W jego ramach usuwano Ukraińców ze stanowisk administracyjnych. Zniszczono też 138 cerkwi i kaplic prawosławnych na Lubelszczyźnie. Opór zmuszonych do oglądania tego wiernych tłumiono przemocą. Równolegle oddziały Korpusu Ochrony Pogranicza zaczęły przeprowadzać akcje „nawracania” na katolicyzm mieszkańców Wołynia


Czytaj więcej: https://histmag.org/Henryk-Jozewski-i-eksperyment-wolynski-pojednanie-na-przekor-wszystkim-13267