Wpis z mikrobloga

@wiesiu2: @mientka_guma no ja np. mieszkam w domku i moze np. zerwac kabel ze slupa i moga to naprawiac kilka dni. a co jak dopiero zaczynam prace i nie mam jeszcze wolnego ze wzgledu na staz pracy? albo jak w tej pracy jest cos super istotnego do zrobienia co musi byc zrobione na teraz i tu bum awaria pradu czy cos. a z telefonu to chyba nie bedzie takiego szybkiego polaczenia
@fastnbulbous: bateria w laptopie wytrzymuje trochę, w moim macu nawet kilkanaście h pracy, do tego mam ups, internet z telefonu pozwala mi na normalną pracę jako programista, zawsze są też kawiarnie lub inne tego typu lokale.
@fastnbulbous wychodzisz z domu do dowolnego centrum handlowego i pracujesz tam przy stoliku, idziesz do jednego z wielu miejsc do pracy zdalnej w chyba każdym mieście, gdzie masz biurka, gniazdka, drukarke i Internet. Obecnie to ciężej nie pracować i jako wymówkę podać brak prądu czy netu niż znaleźć miejsce gdzie te rzeczy są ogólnodostępne
@fastnbulbous

jeżeli nie masz warunków do pracy zdalnej to zapraszam Areczku do biura :) od kwietnia pracownik jest odpowiedzialny za bhp i wykreowanie własnego biura więc oczywiście to jest w Twojej gestii zeby stworzyć odpowiednie warunki, jeśli ich nie masz, to weź sobie urlopy aż je sobie stworzysz. Jeśli pracujesz z danymi wrażliwymi to nie rób tego w miejscu publiczym, to chyba jasne, bo w przypadku jakiegos fraudu będziesz dużo większe straty
@fastnbulbous: zależy co to za rozmowy, nigdy nie miałem problemów z telefonami z knajp, ale jak masz na call center pracować to może nie przejść.
na monitorze ciężko coś konkretnego zobaczyć, zresztą praktycznie zawsze idzie tak siąść aby być monitorem do ściany.
wielu pracodawcow z korpo zgadza sie teraz na prace zdalna np. z drugiego konca polski. a co w przypadku jak komus np. wylacza prad na kilka dni,


@fastnbulbous: nie wiem gdzie ty #!$%@? mieszkasz ale jak masz kilkudniowe zaniki prądu to se kup agregat.

albo bedzie awaria internetu


w sensie co, padnie łączność kablowa i komórkowa 4 operatorów naraz? Zakładam że jednak masz coś takiego jak telefon komórkowy, teraz pakiety po
a co w przypadku jak komus np. wylacza prad na kilka dni, albo bedzie awaria internetu - nie mozna wtedy nawet pojechac do biura bo za daleko. co w takim przypadku sie dzieje?


@fastnbulbous:
Jeśli nic nie ogarniesz w kierunku zmiany tej sytuacji w takim przypadku masz nieusprawiedliwioną nieobecność.
@fastnbulbous jak mieszkasz w domku i nie masz prądu kilka dni to są poważniejsze problemy, zepsute jedzenie w lodówce, brak cieplej wody, światła, nawet wody nie zagotujesz w czajniku. To o czym mówisz to jakaś abstrakcyjna sytuacja. A i z tego jest wyjście tylko trzeba mieć do tego mózg
@fastnbulbous: W miarę tani sposób (jakieś 150 zł) to przetwornica 12/230 z pełnym sinusem i podłączasz pod gniazdo zapalniczki w odpalonym samochodzie i ciągniesz przedłużacz do domu. Wtedy możesz podłączyć piec, lodówkę i kompa. Droższa ale lepsza wersja to agregat.