Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki

Jestem juz tu z Wami kilka lat, ale pierwszy raz prosze o pomoc. Nie dla mnie, a dla koła Polskiego Związku Niewidomych w Sanoku. Koło stara sie pomagać zarówno dorosłym jak i dzieciakom, niewidomym jak i słabowidzącym. Jestem tu wolontariuszem i staram się im trochę pomagać, chciałbym trochę odświeżyć ich pomieszczenia i pomyślałem, że może komuś z Was pozostały jakieś niepotrzebne materiały po remoncie lub budowie (emulsja biala, farba olejna biała, taśmy malarskie, grunt, gładź gipsowa, glazura, klej do glazury, akryl, silikon, klej montażowy, srodki na plesn, grzyby itp). Narazie kupiłem za swoje środki ozonator i chce tam przeprowadzić ozonowanie, ponieważ te pomieszczenia znajdują się w starej kamienicy i troche czuc zapach stęchlizny. Ekipa programu "nasz nowy dom" raczej do nas nie przyjedzie ;) wiec pozostalo mi liczyc na Was.
Prośba raczej do osób z #sanok lub okolic, no chyba, że cos udaloby sie przesłać paczką.
Adres to:
Polski Zwiazek Niewidomych
Koło Powiatowe
Ul Francuszkańska 4
38-500 Sanok

W imieniu podopiecznych dziekuje za wszelką pomoc.

#pomagajzwykopem #budujzwykopem #budownictwo
benetti - Drogie Mirki i Mirabelki

Jestem juz tu z Wami kilka lat, ale pierwszy raz ...

źródło: IMG_20230616_121148

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Narazie kupiłem za swoje środki ozonator i chce tam przeprowadzić ozonowanie, ponieważ te pomieszczenia znajdują się w starej kamienicy i troche czuc zapach stęchlizny.


@benetti: to jest raczej problem z wilgocią. W ten sposób nie usuniesz go permanentnie i problem powróci bardzo szybko.
  • Odpowiedz
@benetti: jeśli jest wilgoć, to zostaje poprawa izolacji budynku, reszta to półśrodki, no chyba, że wentylacja jest słaba, to wtedy zajmij się wentylacja.

Może być też tak jak mówisz, stare budynki nieraz śmierdzą same z siebie, ozonowanie na pewno nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
w zimie ogrzewany piecykami gazowymi,


@benetti: takimi na butle lpg? To jest mega źróło wilgoci. W ogóle nie wiem dlaczego jeszcze tego nie zakazali, można tym się grzać tylko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, czyli całe ciepło i tak ucieknie do komina.
  • Odpowiedz
nie moge znaleźć zdjecia, piecyk jest podłączony do przyłącza gazowego,


@benetti: no tak tylko pytanie co to dokładnie za piecyk, w jaki sposób on ogrzewa pomieszczenie.
  • Odpowiedz
@benetti: no dobra, to jest ciekawe bo tego nie widziałem jeszcze. Niby jest odprowadzenie spalin zatem nie powinno być wilgoci z tego urządzenia ale jak to dokładnie działa to nie wiem hmm
  • Odpowiedz