Wpis z mikrobloga

Mirasy potrzebuje pomocy bo kurde chyba glupi jestem a baba z biura nieruchomości z którą rozmawiałem tylko mi bardziej namieszała w głowie. planuję kupno mieszkania w kredycie.
Jestem świadomy kosztów itp umowy przedstepnej z wkładem własnym itp. I teraz tak, są te kredyty bez wkładu własnego na nieruchomość właśnie, więc jeśli bym takim czymś się zainteresował to jak wtedy to ogarnac skoro nie mogę przyllepac mieszkania umowa przedstepna bez wkładu. Baba z biura to tłumaczyła mi jakby sama nie wiedziała o tym nic i się zastanawiam jak ten proces ma wyglądać.
Czy ktoś już kupował tak nieruchomosc? Jeśli tak to byłbym wdzięczny o wyjaśnienie bo na internecie tez są świetne artykuły ale żaden nie mówi jak to wykonać od strony rezerwacji #nieruchomosci #banki #kredythipoteczny
  • 6
@Gymski: Napisz to jeszcze raz po polsku to postaram sie pomoc. Umowa przedwstepna mozesz sobie przyklepac co sobie zyczysz na warunkach ktore ustalaja obie strony.
jak wtedy to ogarnac skoro nie mogę przyllepac mieszkania umowa przedstepna bez wkładu.


@Gymski: Umowa przedwstępna może, ale nie musi mieć w sobie zadatku lub zaliczki. Standardowo są one częścią płatności za nieruchomość i w przypadku kredytu stanowią wkład własny, ale można w umowie przedwstępnej dodać postanowienia o zwrocie tych opłat w chwili zawarcia umowy sprzedaży.
@Gymski: Trochę domowej matematyki, wylicz sobie swoje średnie dochody i wydatki w ostatnich 12 miesiącach i idź z tym do doradcy kredytowego. Będziesz wiedzieć czy masz zdolność, na jakie pieniądze, w jakim banku i na jakich warunkach. Od tego zacznij.

Umowa przedwstępna to już wasza indywidualna kwestia tego co sobie tam wpiszecie ze sprzedawcą. Duży deweloper albo taki co ma już większość budynku sprzedaną to może i podpiszę bez 1zł wpłaty