Wpis z mikrobloga

Co wolicie mieć w samochodzie? Automat czy manual? Ja odkąd zacząłem jeździć automatem to ciężko mi wrócić na manual, a to podbija cenę potencjalnego samochodu, ogranicza wybór w przypadku używanych i podnosi kosztu eksploatacji.
#motoryzacja

Samochód z jaką skrzynią biegów chciałbym kupić?

  • manualną 16.3% (42)
  • automatyczną 83.7% (215)

Oddanych głosów: 257

  • 53
@mariecziek: Ojejku obrażasz się że ktoś wytknął publicznie twoją głupotę? Jak mi jest to zupełnie obojętne xD

Jakbyś TYLKO lubił manuale to byś pisał o przyjemności jazdy bocznymi i krętymi drogami i przyjemności jaką ma się z zabawy manualem - to jest kwestia gustu

Ty za to najechałeś na automaty i napisałeś jakieś wysrywy, które pokazują, że jesteś takim nieogarem, że nie rozumiesz działania automatu, że aż wręcz obrażasz sie że
@cwlmod: Ale każdy ma swoje własne odczucia. Nic nie wiesz o tym jak i gdzie jeżdżę, a napinasz się jak gumka w gaciach, żeby udowodnić swoją wyższość panie od hatchbacka. Powtarzam po raz czwarty czy piąty, to są moje odczucia od jazdy autem z automatyczną skrzynią i zawsze były negatywne, niezależnie od auta, którym jeździłem i żaden internetowy napinacz tego nie zmieni.
@mariecziek: Ale to ty się napinasz jak owa gumka w gaciach, skoro zostałeś tutaj zaorany i wyszło żeś dzban, który nawet cepa nie potrafi obsłużyć, a ty dalej wierzgasz xD

To teraz powtórz za mną: "Jeżdżę manualem bo lubie gdy auto szarpie, pali więcej i jest wolniejsze niż auto z automatem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i manuale chyba używa się tylko na jakiś torach


@Gorbo2004: Nawet tam się ich nie używa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tesla ma w ogóle skrzynie biegów?


@MamByleJakiNick: Ma skrzynię biegów z jednym przełożeniem (czyli taki reduktor). Auti e-tron gt i porsche taycan mają skrzynie z dwoma biegami - przy bardzo wysokich prędkościach obrotowych motor elektryczny jednak traci na sprawności.
Zawsze robi nie to co chcę, żeby robił,


@mariecziek: a u mnie gdy przeciwnie, wystarczy zrozumiec, ze to nie manual i trzeba się z nim umiec dogadac, np wcisnac gaz odpowiednio dynamicznie i do konretnego poziomu itd, od lat DSG 6 biegow w roznych modelach i jestem bardziej zadowolony od manuala. Mowie o autach 200-300KM+, te skrzynie sa szybsze od recznego machania na trasie czy miescie. W czasie redukcji o 2
auta francuskie to najgorszy wyznacznik aut z automatami.


@SpokojnyPan: No i to kolejna sprawa - francuz z automatem - złe połączenie. Kiedyś pisałem w innym wątku, że wolę manuale i jako przykład podałem Volvo z AISIN - to stwierdzili, że niedobre, strasznie napięty kolega wyżej twierdzi, że VAG skrzynie, to też złe, ktoś wyżej krytykuje CVT. Czyli automat dobry, ale tylko w niektórych samochodach.

A manual czy to bus czy to
@mariecziek od tego są wybory różnych trybów jazdy. Jak wrzucisz sport to trzyma obroty wyżej i #!$%@? biegi tak szybko że w manuału by ci się podeszwa od sprzęgła w bucie zapaliła gdybyś to chciał powtórzyć. W trybie Eco schodzi ci znowu na niższe obroty żeby mniej palić, jak jedziesz z górki to ci odcina napęd i tylko się toczy samo np. Specjalna kamera skanuje drogę co w połączeniu z mapami steruje
@Wytentegowany: ogólnie to zabawne. Ktoś napisze, że lubi hidrokinetyka, inny napisze, ze lubi DSG, trzeci napisze, ze lubi CVT i wszystko jest spoko. Ja napisałem, że lubię manuala i ludziom odbiło. Zachowujecie się jak wyznawcy apple co za wszelką cenę starają się udowodnić, że mają rację, każą mi zmieniać biegi na czas, wyobrażać sobie, że jakieś auto ma inne rozwiązanie techniczne. Ja jeżdżę tym co mi się podoba i nie muszę