Wpis z mikrobloga

Co wolicie mieć w samochodzie? Automat czy manual? Ja odkąd zacząłem jeździć automatem to ciężko mi wrócić na manual, a to podbija cenę potencjalnego samochodu, ogranicza wybór w przypadku używanych i podnosi kosztu eksploatacji.
#motoryzacja

Samochód z jaką skrzynią biegów chciałbym kupić?

  • manualną 16.1% (41)
  • automatyczną 83.9% (213)

Oddanych głosów: 254

  • 53
@mariecziek:

Najgłupsze co mnie spotkało, to jak 50m przed szczytem górki zredukowało mi bieg, żeby po paru sekundach wrócić do poprzedniego

Ale musiałeś to jakoś sprowokować. Hydro zmienia biegi praktycznie tylko na podstawie ruchu pedału gazu. W żadnym aucie nie miałem takich problemów

Wnerwia mnie też dźwięk silnika w automatach, wyje to jak zajechane sprzęgło.

Nie wiem co ma automat do dźwięku silnika. Poza 2 biegami, gdzie nie działa lockup (chociaż
@NuklearnySzpadel tak wiem, ale nie zmienia to faktu że mnie lepiej jeździło się w miarę nowoczesnym hydrokinetykiem niż dwusprzegłówką. Ten DSG w Passacie co mam to czasem nawet jak na autostradzie po wyprzedzaniu się tirów daję mu gaz do dechy to potrafi nawet przez ułamek sekundy jakby mnie przyhamować zanim dojdzie do tej 4.
@mariecziek: Co to za kontrola nad autem w ktorej masz w większości czasu zły bieg wpięty? xD

Nowoczesne automaty pała mniej i jadą szybciej i również niz jakikolwiek manual. Jakbyś naprawdę lubił kontrole nad autem to byś jezdzil czyms sportowym i uwaga….. uciekałbyś od automatów ;)
@cwlmod ale ja uciekam od automatów. Mam lombi w manualu i kabriolet w manualu i moto w manualu i jestem z każdego z tych pojazdów w pełni zadowolony. Zmieniam biegi jak mi się podoba i kiedy mi się podoba. Nie słyszę w trakcie jazdy wycia skrzyni czy silnika jakbym miał padnięte sprzęgło. Czasami muszę wsiąść do auta z automatyczną skrzynią biegów i niezależnie od rodzaju jest to droga przez mękę
Nie słyszę w trakcie jazdy wycia skrzyni czy silnika jakbym miał padnięte sprzęgło

@mariecziek: Ej, ale ja też tego nie słyszę xD

Nie ma to jak mieć blokadę w głowie i w zwykłych dupowozach zachwalać manuala. Jeśli nie potrafisz się nauczyć reakcji automatu i nie rozumiesz kiedy on zmienia biegi to chyba problem z tym jak myślisz, a nie z automatami.

Czasami muszę wsiąść do auta z automatyczną skrzynią biegów i
@mariecziek

@niemorzliwe: Tylko manual - lubię mieć kontrolę nad obrotami silnika. Jakoś żaden automat, którym jeździłem nigdy mi nie przypadł do gustu. Zawsze robi nie to co chcę, żeby robił, czy to hydrokinetyk, czy to jakieś inne wynalazki. Machanie dźwignią zmiany biegów tak mi weszło w krew, że o tym już nie myślę i automatycznie wrzucam bieg, który mi pasuje. Jak chcę zredukować o 2 biegi, to redukuję od razu, bez
@cwlmod: ale rozumiesz, że współczesne automaty są zaprogramowane na eko jazdę? O, widzę, że masz 1600RPM, pozwól, że wrzucę ci wyższy bieg. Później gdy chcę kogoś wyprzedzić to przez kilka sekund sterownik wariuje, bo nie wie ile biegów ma zredukować, żeby przyśpieszyć wystarczająco szybko.

Ej, ale ja też tego nie słyszę xD


A ja czesto słyszę, jak ktoś przyśpiesza autem na ulicy i wiem kiedy auto jest w automacie a kiedy
Później gdy chcę kogoś wyprzedzić to przez kilka sekund sterownik wariuje, bo nie wie ile biegów ma zredukować, żeby przyśpieszyć wystarczająco szybko


@mariecziek: ciekawe, bo mój 23 letnk hydrokinetyk nie ma z tym problemu. Naciśniesz mocno to zrzuca jeden, kickdown dwa
ale rozumiesz, że współczesne automaty są zaprogramowane na eko jazdę?


@mariecziek: Tylko VAG coś odjaniepawlił i jego skrzynie/silniki zamulają. Tryb sport albo auto załatwia sprawę

O, widzę, że masz 1600RPM, pozwól, że wrzucę ci wyższy bieg.

No i w czym problem xD To że ty w manualu tego nie potrafisz to twój problem a nie automatu ;)

Później gdy chcę kogoś wyprzedzić to przez kilka sekund sterownik wariuje, bo nie wie
@cwlmod ale po co mam to wszystko robić, skoro lubię manual a nie lubię automatu?

Z redukcją, to chyba nie zrozumieliśmy się - w manualu jak planuję przyspieszyć, to zawczasu wrzucam niższy bieg i jadę na wyższych obrotach, daję gaz w podłogę i od razu przyspieszam. A automacie też tak mogę - pod warunkiem ręcznej redukcji jak w manualu, albo z kickdownem z opóźnieniem na redukcję biegów przez skrzynię. Czyli na jedno
ale po co mam to wszystko robić, skoro lubię manual a nie lubię automatu?


@mariecziek: Po co masz to wszystko robić w manualu skoro jest automat? xD

Czyli na jedno wychodzi, jak chcę jeździć TAK JAK MI SIĘ PODOBA, to muszę ręcznie biegi zmieniać jak w manualu, czyli nic nie wygrywam z posiadania automatu.


Jasne, rozumiem. Ty po prostu jesteś jednym z tych ludzi co lubią jeść guano i dlatego dla
@cwlmod: No brzmisz zupełnie jak z tej pasty:

Niemożliwe że nie lubisz zioła na pewno na pewno jakieś gówno paliłes serio jakie schizy co ty gadasz złe paliłeś. Powie ci, zle paliłeś inne spróbuj a ja ci załatwie inne, nie da się nie lubić zioła, co ty gadasz inne musisz spróbować bo różne są


ktoś lubi manuale, a ktoś automaty, nie rozumiem po co się napinasz próbując mi coś udowodnić? Podałem