Wpis z mikrobloga

A więc tak, jeżeli chodzi o odchudzanie to wiem wszystko, teorii tyle, że mógłbym prowadzić seminaria.
Gorzej z praktyką a raczej przestrzeganiem założeń.
Wiem co odchudza a co tuczy, patrząc na produkty w sklepie, nie muszę czytać opakowania, by wiedzieć ile produkt ma białka, węglowodanów, tłuszczy, kalorii.
Walczę z wagą około 10 lat i jest to sinusoida.
Najwięcej zjechałem do 76kg natomiast mój max to 103kg przy wzroście 175cm.
Obecnie mam 31BMI.
Budowa ciała endomorfik, więc nie jakiś "dzelly-belly" ale raczej ulaniec.
Siłownia niemal codziennie, ale oprócz oporowych mam w tygodniu 3dni kardio, bo nie chce robić z siebie karka
Problem mój to weekendy, bo o ile w tygodniu mam reżim i pilnuje deficytu, to w weekend dostaje małpiego rozumu i niweczę wszystko co wypracowałem.
Potem moralniak i znów reżim.
Po co to pisze?
A no dlatego, że dostałem receptę na Orlistat.
Czyli lek, który nie pozwala na odkładanie się tluszczu.
Plusnij, bym wiedział, czy chcesz wiedzieć ile zgubiłem po miesiącu i następnie po dwóch miesiącach, czy jest jakiś efekt. Bo kuracja będzie dwa, trzy miesiące
To będę wiedział, czy cię zawołać.
Muszę walczyć, bo nadwaga to patologia i nie zamierzam sapać podczas wiązania butów.
------
#mikrokoksy #sport #dieta #chudnijzwykopem
iterazwchodzejacalynabialo - A więc tak, jeżeli chodzi o odchudzanie to wiem wszystko...

źródło: temp_file.png1763685714257785246

Pobierz
  • 24
to nie do końca tak jak OP mówi, że hamuje odkładanie się tłuszczu, bo jak będzie żarł bez umiaru to na pewno przytyje. Ten lek zaburza wchłanianie tłuszczu przyjmowanego z pożywieniem


@Limonene: No przecież to oczywiste, ze nadmiar jedzenia będzie skutkował przytyciem, równie dobrze mozna było napisać, ze jak do tabletek doda areszniku, to moze być tak, ze OP zdechnie.
Odpisałem mu w krótkim zdaniu jak to działa, zdanie, ze OP
Co Tobie z tego leku, jak nawet schudniesz, będziesz miał mniej tłuszczu ale jak nawyków żywieniowych nie zmienisz to wszystko wróci jak przez ostatnie 10 lat? Musisz zmienić nawyki żywieniowe i po prostu z niektórych rzeczy zrezygnować na zawsze.


@dziadeq: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ponad 10 lat walki, setki artykułów przeczytanych, łącznie z
@dziadeq: Sory ale muszę cię zablokować, byś nie produkował się w tym wątku, takie wpisy przemadrzałych msciwusów, to koszmar.
Ale nie mniej żalu, świat jest róznorodny, 9 osób trzyma kciuki a jedna bedzie #!$%@?ła, nie uda ci się, i tak będziesz gruby, bedzie jo-jo jak nic, tyle przeczytałeś tłuściochu i #!$%@? ci to dało.
Pa pa, toksyków trzeba unikać w zyciu.
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: to jest substancją która wiąże tłuszcz z żarcia, a nie blokuję powiększanie dipocytow. Wciąż możesz utyć od nadwyżki wygenerowanej przez pozostałe makro i przekształcone w procesie lipogenezy do tłuszczu. Co więcej na mnie by to nie zadziałało bo ja poza okresem masowym jem może z 50g tłuszczu łącznie xD poza tym tłuszcz też jest potrzebny choćby po to żebyś przyswoił związki lipofilne z pożywienia gdzie gro z nich jest niezbędna.
zdanie, ze OP mija się z prawdą, to naduzycie

@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: nie jest to nadużycie. Napisałeś, że ten lek nie pozwala na odkładanie się tłuszczów, co jest nieprawdą, bo nie blokuje liponeogenezy. On hamuje wchłanianie tłuszczów (wyłącznie tłuszczów, na cukry i białko nie działa) z jedzenia, ale tkanka tłuszczowa nadal się może odkładać, bo lek tego procesu nie blokuje
@chlop784: Nigdy nie jem tego co nie sprawia mi przyjemności, nie robię nic na siłę, wiem o czym myslisz.
Nawet jak zrobię pomidory z cebulą w serku wysokobiałkowym z przyprawami, to mi to smakuje.
Duzo warzyw gotuję na parze, raczej unikam smazenia.
Problem jest w tym, ze dobijam się jedzeniem, mógłbym zjeść, wypić kawe i poczekać, aż informacja rozejdzie się po organizmie, ze jestem syty, odczekać 15min, ale nie #!$%@? jak
nie jest to nadużycie. Napisałeś, że ten lek nie pozwala na odkładanie się tłuszczów, co jest nieprawdą, bo nie blokuje liponeogenezy. On hamuje wchłanianie tłuszczów (wyłącznie tłuszczów, na cukry i białko nie działa) z jedzenia, ale tkanka tłuszczowa nadal się może odkładać, bo lek tego procesu nie blokuje


@Limonene: Zanim zakupiłem ten lek, też na jego temat czytałem i szukałem info.
Musisz zrozumieć, ze cięzko jest w krótkim zdaniu wyjaśnić co
Musisz zrozumieć, ze cięzko jest w krótkim zdaniu wyjaśnić co wiesz a czego nie i definitywnie wyczerpać temat, by nikt nie miał zastrzezeń.

@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: spoko, nie musisz mi pisać takich elaboratów, bo ja wiem jak ten lek działa. Po prostu jeśli chcesz to komuś wytłumaczyć z grubsza w krótkim zdaniu, to można to zrobić zawierając prawdziwe informacje: "lek hamuje wchłanianie tłuszczów z pożywienia". Koniec, nie ma tu pola na niejasności
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo nie wiem czy leki to dobry pomysł. sama właśnie wyszłam z otyłości, 4 lata ulańca. I też tak sobie wmawialam, że ja przecież jem zajebiscie zdrowo. No nie jadłam, owszem najpierw musiał się pojawić komfort psychiczny, a potem zmiana nawyków itp. #!$%@? po 4 jajka czasem na śniadanie, zjem steka, ale co najbardziej się zmieniło to: nie pije alkoholu w takich ilościach jak kiedyś (tendencje do uzależnień), nie zamawiam take away,