Wpis z mikrobloga

@HaSSaN: nie, po prostu op chamsko manipuluje bo wybrał chyba najdroższą możliwą opcję z regeneracją kości i podniesieniem dna zatoki. regeneracji nie robi się zawsze, podnoszenie dna zatoki dotyczy tylko szczęki bo tam zatoka jest i też nie zawsze. Dodatkowo te ceny to raczej wyższa półka niż niższa. Nikt nie każe mu wstawiać implantów, bez zębów też można żyć. Może warto zapytać dlaczego musi wstawiać implanty? Gdyby tylko istniało takie coś
  • Odpowiedz
I na dodatek zero gwarancji.


@Miguelos: Hmmm, to ciekawe bo mój ortodonta jak najbardziej daje gwarancje np. na implanty a przy plombach które zakładał kilkanaście lat temu i przytrafiło im się wypaść (no zdarza się), to wymieniał po koszcie materiału. I robił tak nawet jak zgłosiłem się do niego gdy zmienił klinikę (założył swoją).
  • Odpowiedz
@emlo999: @KrowkaAtomowka @HaSSaN @Erravi Skoro to taki zawód miodem i mlekiem płynący to czemu wszyscy do it walą a nie na stomatologa? U nas w narodzie, zawsze jak się dostrzeże, że jakaś grupa zawodowa lepiej zarabia to nagle ból dupy
Samo zainwestowanie w gabinet to lekką ręką pół bańki w wyposażenie a żeby robić implanty czy chirurgię to bańka to i za mało, choćby fotel z akcesoriami to 50-200k, do tego
  • Odpowiedz
a jak korona przyszła to sorry nie przyjmujemy bo grypka zapraszamy nigdy, kup sobie ketonal na zęba i zaklej dziurę modeliną


@FFFFUUUU: Dokładnie, bardzo dobrze że przypomniałeś tę patologię.

co to za potok myśli xD


@SkrytyZolw: Syndrom wyparcia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież mnóstwo dentystów wtedy się zamknęło i zlało swoich pacjentów, jak dobrze pamiętam to Ty także się na pacjentów zamknęłaś. xD A później jak
  • Odpowiedz
@bananometr: Ludzie tego nie potrafią zrozumieć. Koszt sprzętu w medycynie jest kosmiczny. Takie badanie USG kosztuje powiedzmy 150zł, ale aparat potrzebny do jego wykonania 200k. Już pomińmy to, że lekarz który robi to badanie nie zgarnia do kieszeni 100% tylko 50%... (potem jeszcze podatki itd). W innych dziedzinach medycyny sprzęt potrafi być jeszcze droższy. Do IT wystarczy gówno-komputerek za 2k
  • Odpowiedz
jak interesowałem się implantem zęba jakieś 4 lata temu to kosztował około 3-4 tys. złotych a teraz 17 tys. xD.


@HaSSaN: Jedź do Turcji, tam kosztuje dalej 3-4k pewnie xD

I na dodatek zero gwarancji. Jakbym ja w mojej robocie nie dawał gwarancji to bym w pysk dostał.


@Miguelos: No to właśnie masz odpowiedź, dlaczego nie jesteś dentystą, tylko jakimś Maćkem na produkcji xD
Jak lekarz ci robi operację, to
  • Odpowiedz
Za dwa w tym roku płaciłem 12.000zł, jedna z lepszych klinik w Polsce.
Płaciłem jedynie na wizycie wszczepienia implantów (6k) i drugi raz po zamontowaniu koron (4k). Na wszystkich innych wizytach związanych z implantem nic nie płaciłem. Co prawda wszystko poszło bezproblemowo i nie musiałem mieć zabiegów typu podnoszenie szczęki czy odbudowa kości.
  • Odpowiedz
@emlo999: ostatnio liczyłem to mi wyszło, że żeby dentysta miał mniej więcej minimalną krajowa + asysta na minimalnej to musi kasować ponad 100zl/h. Tyle wynoszą koszty lokalu + asysty na minimalnej (brutto pracodawcy) + koszty typu wywóz odpadów medycznych. Ale nie liczylem w tym amortyzacji sprzetu (sam unit ponad 100k kosztuje). Podziękuj PiSowi za podbocie podatków i kosztów fla przedsiębiorców. To nie dentysta jest ten zły
  • Odpowiedz
  • 0
@bananometr bo ile się zarabia w IT wszędzie dudni każdy portal i walkuja to od paru lat a o zarobkach lekarzy czy stomatologów ani pisną. druga sprawa to to że w IT sami debile co prawda, bo sami sobie konkurencję robią i zawalają rynek przez co teraz masa zwolnieni i przesycenia przez co stawki spadają.
  • Odpowiedz
  • 0
@emlo999 wziąłeś cennik z jakiegoś gabinetu premium. Właśnie jestem przy końcu zakładania implantu i zapłaciłam 5200. Osobno płaciłam za usunięcie zęba i że dwa razy za RTG. Normalny gabinet z dobrymi opiniami. Nie w największym, ale w mieście wojewódzkim
  • Odpowiedz
@bananometr dlatego że do it wystarczy być w miarę inteligentnym bez szkoły trochę youtuba i klepiesz kod. Studia medyczne to 6 lat plus różne egzaminy. Porównaj sobie próg wejścia. Jak by otworzyli nawet 3 letnie szkoły medyczne to by się masa ludzi na nie rzuciła.
  • Odpowiedz
Ciężko mi się odnieść do ceny usług jako takiej bo nie znam kosztów ale do wzrostu cen o ponad 100% w 3 lata już można się odnieść jak najbardziej - to jest zwykły skok na kasę.

Zapraszam tych którzy bronią cen do wykazania który choćby pojedynczy koszt wzrósł o 100%, potem możemy sobie porozmawiać o tym jaki procent wszystkich kosztów on stanowi.
  • Odpowiedz
@Szalom: to rób leczenie zębów za darmo. spytaj pani dentystki czy zrobi za darmo i nie zawracaj dupy. Albo zapisz się na nfz i czekaj kilka miesiący, będzie za darmo. Nie rozumiem problemu. Chcecie wymusić na dentystach żeby robili prywatnie za 100zł? Placiliscie kiedyś za dostawę komponentów do robienia zębów? Przychodzi mała paczuszka i wlasciciel gabinetu wykłada 50k na takie gówno ale co was to obchodzi, wy chcecie zaleczyć zęba za
  • Odpowiedz