Wpis z mikrobloga

@emlo999 Przyłączam się do wypowiedzi o gwarancji powyżej.
Plus dodam jeszcze od siebie - tak, w medycynie nie da się zagwarantować, że coś się nie wydarzy. Nie mamy wpływu na stan zdrowia pacjenta, ukryte choroby, codzienne nawyki zgryzowe, złe nawyki higieniczne.
Większość gabinetów, dobrych gabinetów, mimo wszystko obejmuje gwarancją swoją pracę, pod warunkiem regularnych kontroli i higienizacji. Dostaje się też gwarancję od technika na materiał. W niektórych gabinetach, jeśli zabieg przebiegł prawidłowo,
@emlo999: muszę zrobić ponownie zęba kanałowo - jakież było moje zdziwienie, gdy dowiedziałem się, że można to zrobić na jednej wizycie - koszt 2900 + plomba u innego dentysty, bo Pan doktor specjalista nie ma na to czasu.
@macieyy może i miałby czas, ale musiałbyś siedzieć ze 3 godziny z otwartą buzią. mało komfortowe. kolejna sprawa, że w danym gabinecie może być podział pracy - jeden leczy kanałowo, a kto inny odpowiada za leczenie zachowawcze
@greenbong dzień szkoleniowy teraz to około 3k. w ciągu roku jeździ się kilka razy na szkolenia, które trwają kilka dni (oczywiście nie ma takiego obowiązku) i nie zawsze są one w weekendy. jeśli nie są w weekendy, to nie idzie się do pracy, przez co traci się zarobek. dolicz do tego nocleg, transport. Jest to jakiś koszt jednak
Nie mówię że dentyści nie podwyższyli sobie obecne zarobków, ale te ceny wyglądają jak z typowej wielkomiejskiej kliniki gdzie ceny zawsze będą mocno zawyżone w stosunku do mniej "prestiżowych" gabinetów
@HaSSaN: no i OP dokładnie taką cenę wrzucił, implant plus korona to na powyższym cenniku 8700zł w najdroższej opcji. Zatem jeszcze raz, gdzie te implanty za 17 000zł?


@SkrytyZolw: źle to robicie.
mnie wyszło w najdroższej opcji 44100pln.
wymieńcie baterie w kalkulatorach, bo wam już źle liczą.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

@emlo999 tu nigdzie nie ma 17k

Co nie zmienia faktu że w cholere drogo. Teraz robię implanta i wygląda to tak
1. Wyrwanie zęba i jakas augumentacja ciała po wyrwaniu około 1300zl
2. 3x już robiłem prześwietlenie po około 250-380zl jedno było to droższe obszerne całej szczęki żeby zobaczyć 8 dolne
3. Ząb tymczasowy z 500zl
4. Wsadzenie śruby 2500zl
5. Teraz będę szedł za niecały miesiąc znowu wstawic ząb tymczasowy i