Wpis z mikrobloga

wzrosły ceny bloczków kompozytu, cyrkonu, wzrosły koszty frezarek, skanerów, oprogramowania, wzrosły ceny prądu, wody. Przekłada się to na wzrost cen w pracowniach, co

@Raptrax: no ok, a jaki procent usługi końcowej te wszystkie rzeczy stanowią? Bo nawet jeżeli każdy z czynników wzrósł by dajmy na to o 15% to przecież każdy z nich nadal stanowi jakiś mały ułamek końcowej ceny i te procenty się nie sumują.

łącznie około 50-80 tysięcy rocznie
  • Odpowiedz
@munioman:

tutaj też mnie ciekawi, co to za szkolenia? Organizują to prywatne firmy czy uniwersytety medyczne?


Jakby uniwersytety medyczne uczyły, to niepotrzebna byłaby większość szkoleń ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te najlepsze szkolenia organizowane są przez prywatne firmy.

no ok, a jaki procent usługi końcowej te wszystkie rzeczy stanowią?


To zależy od procedury. Dla przykładu, w naszej klinice koszt samego otwarcia gabinetu na godzinę, bez kosztów pracowniczych, to
  • Odpowiedz
@munioman: uniwersytet medyczny to dał mi tylko prawo wykonywania zawodu, wszystkie szkolenia są prywatne z wolnej stopy, koleżanka @SkrytyZolw wyjaśniła patologie branży. Firmy żerują na nas, a my przez to na Was. U mnie zwykle wypełnienie 300-800zł.
  • Odpowiedz
@r333m4k444: tak, tak, a potem p0laczki płaczą dlaczego nie ma lekarzy, przecież tylko pluliśmy im w ryj, a te płatki śniegu się obraziły i wyjechały leczyć wdzięcznych Niemców czy Kanadyjczyków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz