Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
#samochody
#warszawa
#car
#automotive
#poland
#cars
#samochod

Szanowniy Wykopie, nie mam w zwyczaju pisac postow na jakiekolwiek tematy mimo to ten jeden raz chcialbym przestrzec przed majstrami z warsztatu przy ulicy Fosa 39.

TLDR: Odbiór auta po 7 dniach w warsztacie gdzie miał być po dwóch.

Rozdział I - Oddanie do warsztatu
Była środa 31 Maja gdy ni z gruchy ni z pietruchy wyjąłem kluczyk ze stacyjki a silnik pozostał odpalony, myślę nic to, oddam, akurat miałem mieć 3 dni wolnego bez problemu zdążę ogarnąć na niedziele do pracy.
Zajeżdżam do ww. warsztatu, pytam czy zdążą do soboty ogarnąć bo w niedziele praca na co uzyskałem odpowiedz że:
-W piątek zajrzymy w sobote gotowe.
Myślę sobie świetnie, to zostawiam gruz w rowie, gasze sprzęgłem i ide wesoło do domu zadowolony że ogarnąłem sprawe. Warsztat powiedział że sie w piątek odezwą jak ustalą co i jak. Dodam że gdyby nie deklaracja szukałbym dalej aż bym znalazł warsztat który ma czas.

Rozdział II - Pierwsza lipa
Jakież było moje zdziwienie bądz jego brak jak po całym dniu przesiedzianym w domu nie dostałem wiadomości jak idą prace nad gruzem, mówie sobie nic to, wpadne w sobote z rana na kacu do warsztatu zobacze o co chodzi.
Zerwałem się z łóżka koło 12, jade hulaszką i odbijam sie od bramy, zamkniętę, telefonu nie odbierają, iksde ładny odbiór w sobote, w niedziele popracowane i w poniedziałek pewnie też.

Rozdział III - Druga lipa
Nie pomyliłem się, samochód nietknięty jak leżał w rowie tak leżał dalej. Przybijam na warsztat pytam sie dzieje, na co pan majsterszef odparł że oni w sobote nie pracują, a na pytanie czemu sie umawialiśmy na sobote i robi ze mnie debila na odbiór w takim razie nie dostałem odpowiedzi. Tu ważne na sztandarze przed bramą i w internecie napisane że otwarte.
Ale dobra już tu zaraz samochód wjeżdza ogarniamy robimy, godzina 12, umówiliśmy sie do 16 we wtorek odbiór auta. Pół godziny przed fajrantem w poniedziałek wykonuje telefon o 17.30 jak idzie na co dostałem odpowiedz że właśnie jak zadzwoniłem to ktoś pojechał po część, ja to mam farta.
Kwota naprawy ustalona na 5 stów, już z cichą nadzieją widze siebie następnego dnia jak jade po południu ze sprawnym autem w strone zachodzącego słońca.

Rozdział IV - Trzecia lipa
Taki #!$%@?. Wtorek. Mija 14,15,16 i dzwoni o 17:30. Wie pan co rozebrane już jest ale nie złoże na dzisiaj, tu trzeba zaznaczyc ze juz 6 czerwca a jeszcze nie byłem w pracy ani razu więc nieszczęśliwy pytam czemu to tak długo trwa i czy jak długa gwarancja jest na tą część.
A tu niespodzianka, część jest używana od jakiegoś Janka z internetu o czym sie dowiedziałem przypadkiem jakbym nie zapytał to bym sie nie dowiedział pewnie xD Zły w #!$%@? oznajmiam że chyba sobie jaja robią po czym majsterszef oznajmił że moge zakłada mi stara stacyjke i moge zabierać auto xD
Szybka wymiana kilku smsów i telefonów, dogadane że o 10 odbiór w środe, da mi od siebie gwarancje na 6 miesięcy i po 6 dniach od oddania do warsztatu będzie w końcu gotowe.

Rozdział V - Grande Finale
Przybywam o 10. Zrobione? Taki #!$%@?, po 5 minutach wsiada w mój gruz pojechał gdzieś na 20 minut xD Wraca, pytam gdzie był 20 minut, stwierdził że musiał wprowadzić kilka poprawek.
W stacyjce.
Poczas jazdy xD
Wchodze do auta po czym zastaje taki widok jak na filmie, po 7 dniach od oddania gruzu moge go sobie odpalać dwoma kluczykami i dowiedziałem się że moge za niecały tydzień wpaść to mi kluczyk pójdzie dorobić co nie spotkało się z moją aprobatą bo odpalam gruz 120 razy dziennie w pracy.
#!$%@? zapytałem czy po 7 dniach nie wsyd mu oddawać auto w takim stanie. Stwierdził że tak jest jak sie robi w pośpiechu naprawy xD
Pośpiechu.
7 dni xD
Gadka szmatka i skończyło się na tym że powiedział iż moge #!$%@?ć bo jestem trudnym klientem i nie wracać przy okazji nic nie zapłacic co było bardzo miłe.

Szkoda bo chciałem wrócić na rozrząd i zawieszenie.
Zapraszam do zapoznania sie z filmem i umawiania wizyt.

Drogo, #!$%@?, nieterminowo - Fosa 39.
wojciech-jot - #motoryzacja	
#samochody	
#warszawa	
#car	
#automotive	
#poland	
#cars...

źródło: FOSA3

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@wojciech-jot: dzisiaj ciężko o mechaników. Nie wymieniaczy części, ale mechaników. Pierwszy podjął się i nie podobał po 6 msc, siłą odebrałem auto. Dałem drugiemu, który po złożeniu (nie odpala) stwierdził, że trzeba rwać głowice, ale on nie ma czasu, ale ja mam garaż i narzędzia, to mogę to zrobić. Wyczyściłem przepustnice, kilka uszczelek rury turbo, wiązka polutowana i auto śmiga. Takich dzisiaj mamy mechaników. Ha tfu.

Edit: passat b6 2.0 tdi
  • Odpowiedz