Wpis z mikrobloga

Ale wiesz, że dyskusja dotyczyła czego innego czy tylko tak ci się skojarzyło "obrona powietrzna" i siup robimy filmik, że ktoś się nie zna?

Pierwsza część dotyczyła niezrealizowanego systemu narew i wisła w kontekście tego, że się toczy wojna na wschodzie i incydenty mogą się zdarzać.
Druga część dotyczyła pełnoskalowej wojny z rosją. Jak w nas będzie lecieć każdego dnia po 100-1000 rakiet to żaden system przeciwlotniczy tego nie powstrzyma. Żaden! Nawet
  • Odpowiedz
  • 0
@twitterowicz: Z góry zaznaczam, że nigdy nie twierdziłem, że jakakolwiek obrona przeciwrakietowa jest w stanie strącać 100% pocisków oraz że jakikolwiek system (za rozsądną cenę) jest w stanie chronić całe terytorium.

"Jak w nas będzie lecieć każdego dnia po 100-1000 rakiet to żaden system przeciwlotniczy tego nie powstrzyma."
1000 rakiet dziennie? Rosjanie są w stanie wystrzelić maksymalnie 60-80, a Ukraińcy (mimo tego, że granica zza której Rosjanie mogą ich atakować jest
  • Odpowiedz
@AM9-P02742 idąc tym tokiem rozumowania to należy założyć, że nic nigdy nie twierdziłeś (tylko wrzuciłeś filmik, który przesłaniu jest taki, że #bartosiak się nie zna, bo niby mówi różne rzeczy - mimo, że dotyczą one różnego kontektu o którym był mój poprzedni komentarz) i nie stawiasz nigdzie własnych tez z którymi można by polemizować.

co do 1000 rakiet to zgoda, przesadziłem. na szybko największa liczba jaką znalazłem to było 83 więc liczbę
  • Odpowiedz
  • 0
@twitterowicz: "na szybko największa liczba jaką znalazłem to było 83 więc liczbę 1000 należałoby zredukować bliżej 250. "
Ehhh... Rosjanie walcząc z NATO dysponowaliby mniejszą (niż 83) lub podobną maksymalną dzienną liczbą rakiet. Dlaczego? Znaczna ilość rakiet używanych przez siły rosyjskie (głównie Kalibry) wystrzeliwane są z Morza Czarnego. Jak wiesz, w przypadku wojny z NATO Rosjanie na Bałtyku nie podziałają.

Twierdzenie, że RUS mogliby wystrzelić jednego dnia 250 rakiet na kierunku
  • Odpowiedz
@AM9-P02742:

"Jak wiesz, w przypadku wojny z NATO Rosjanie na Bałtyku nie podziałają."

To urocze, że zakładasz, że do wojny z nato rosja będzie się przygotowywać dokładnie w taki sam sposób jak do wojny z ukrainą.

"pomijam fakt, że przy takiej skali Rosjanie wystrzelali by się z rocznego zapasu pocisków w ... 4 dni."

większym problemem jest to, że pomijasz fakt, że do wojny można zgromadzić zapasy z wielu lat i
  • Odpowiedz
  • 0
Piszesz głupoty, więc tylko krótko się odniosę:
"elektrowni, węzłów kolejowych, stacji przekaźnikowych, infrastruktury transportowej i logistycznej, tam."
Z tej listy Rosjanie w początkowej fazie wojny nie niszczyli tylko elektrowni.
Tutaj próba zniszczenia tamy pod Kijowem w trzecim dniu wojny: https://uacrisis.org/en/the-russian-occupiers-tried-to-blow-up-the-dam-of-the-kyiv-reservoir

"pochodzące od zagranicy (np. iran)."
Jakie pociski manewrujące pochodzące z Iranu Rosja może wystrzeliwać ze swoich okrętów i bombowców strategicznych (żadne)? Chyba pomyliłeś pociski do gradów z Iskanderami.

"To urocze, że zakładasz,
  • Odpowiedz
@AM9-P02742:

"Z tej listy Rosjanie w początkowej fazie wojny nie niszczyli tylko elektrowni."

Taaaak i dlatego przez zachodnią ukrainę transporty z zaopatrzeniem jeździły w tę i spowrotem. Ale nie - ty przecież wstawisz mi jednego linka, że rosjanie coś zniszczyli i powiesz "ooooo patrz, zniszczyli!". Można coś zniszczyć a można też tyle zniszczyć, że transporty nie miałyby po czym jeździć.
Zauważ też, że w drugiej fazie wojny rosjanie zaczęli ładować w
  • Odpowiedz
  • 0
@twitterowicz:
Dobra, widzę że nie porozumiemy się w tym temacie (tak a propos: nie da się trwale zatrzymać dostaw z Zachodu - naprawa torów po uderzeniu Iskandera to max 1 dzień), ale jak poruszyłeś mój wcześniejszy wpis, (o kosmosie) to może tam coś mi zarzucisz :)?

O ile tutaj możesz się ze mną nie zgadzać, to w podanych przeze mnie fragmentach książki znajduje się mnóstwo błędów merytorycznych (informacji obiektywnie błędnych).
  • Odpowiedz
  • 0
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: twierdzisz, że JB nie uważa, że należy zrezygnować z programu WISŁA? Tak, filmik jest z 2020 roku, na szczęście JB w książce "Nadchodzi III wojna światowa" umieścił identyczną opinię. Bartosiak twierdził, że uderzenia rakietowe należy "przyjmować na klatę" (sic!) - po wybuchu wojny na Ukrainie uznał, że Ukraińcy właśnie to robią (drobnym szczegółem może być fakt, że ukraińska obrona przeciwrakietowa jest wielokrotnie silniejsza od naszej).

Jeżeli przedstawisz fakty wskazujące, że
  • Odpowiedz
  • 0
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Na szczęście znam twórczość JB na tyle dobrze, że nie musisz dyskutować ze mną, tylko ze słowami Bartosiaka:

//niżej filmik z prezentacji ANW z końcówki 2021 roku, gdzie JB mówi, że armia musi być MNIEJSZA, a liczbę sprzętu musimy zredukować.
AM9-P02742 - @wartoscitradycjeEUROPEJSKIE: Na szczęście znam twórczość JB na tyle dob...
  • Odpowiedz
  • 0
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: To mi wytłumacz. Przeczytałem ANW i zdaniem autora powinniśmy się szykować na atak ok. 64 bgt wojsk rosyjskich (szacunki RAND corporation). Pytanie co gdyby przeciwnicy użyli 120 bgt (jak w lutym 22' na Ukrainie)? Czy ANW, która była szczerze proponowana jako nowy model wojska polskiego, posypałaby się, gdyby przeciwnik był trochę liczniejszy?
  • Odpowiedz
@AM9-P02742 ale wiesz, ze oni stworzyli swoj wzor wojska wedlug swoich danych ogolnodostepnych i na podstawie tego chcieli stworzyc pole do rozmow i sie wypromowac? Nigdy nikt prywatnie czegos takiego nie stworzyl i czapki zglow, gdybac sobie można co by bylo gdyby. WP zdecydowalo sie na obrone aktywna z mozliwoscia ofensywy i w tym kierunku ida, zreszta WP potraktowalo bartosiaka powaznie bo glowny dowodca udzielil mu obszernego wywiadu. Bez sensu doszukiwac sie
  • Odpowiedz
  • 0
bo glowny dowodca udzielil mu obszernego wywiadu.


Kim jest główny dowódca? W WP nie ma takiego stanowiska.

glupot w stylu gdyby babcia miala wasy


A głupoty w stylu: ZERO informacji (na 460 stronach ANW) na temat rezerw? Brak informacji na temat użycia artylerii lufowej (która jak Bartosiak przyznał w raporcie wnioski z wojny na Ukrainie zadaje 80-90% strat)?
  • Odpowiedz