Wpis z mikrobloga

- Kapitan reprezentacji Polski
-Umieszczony na liście stu najlepszych piłkarzy w historii światowej piłki nożnej według FIFA (lista nie ma pozycji, więc nie można wykluczyć, że Boniek jest najlepszym piłkarzem w historii światowej piłki, bo jest)
- 3 miejsce na Mundialu w 1982 ( w półfinale Boniek nie mógł zagrać przez kartki, więc nie można wykluczyć, że z nim w składzie Polska wygrałby ten mecz i ostatecznie mundial, bo by wygrała)
- mistrz Polski, mistrz Włoch, Liga mistrzów, inny pucharów nawet nie liczę bo mi się nie chce
- Zdobywca Złotej piłki (gdyby nie liczyć 2 piłkarzy, którzy byli wyżej, a nie powinni być)
- Trener reprezentacji Polski
- Prezes PZPN
- Twórca Pro Junior System i Ligi Konferencji
- Prezydent UEFA (Čeferin jest słaby więc go nie liczę)
- Na jego cześć imieniem Boniek nazwany został, urodzony w 1984 roku, wybitny honduraski piłkarz, Oscar Boniek García Ramírez – ponad 100-krotny reprezentant Hondurasu w piłce nożnej, a także uczestnik Mistrzostw Świata z 2014 roku
- Legenda Juventusu i Romy
- Uznany za najbardziej wpływowego człowieka w polskim sporcie w rankingu magazynu Forbes
- Kołtoń napisał o nim książkę "Zibi, czyli Boniek"
- Najbardziej szanowany piłkarz na tym tagu
- Przywrócił Marciniaka do sędziowania finału LM

SYNEK POWIEDZ MI KTO OSIĄGNĄŁ WIĘCEJ?????



#mecz #pilkanozna #sport
ekjrwhrkjew - - Kapitan reprezentacji Polski 
-Umieszczony na liście stu najlepszych ...

źródło: bonio

Pobierz
  • 13
@Fandolores Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Samymi osiągnięciami na boisku się nie wybronisz w karierze działacza.

Musisz mieć charyzmę, a tej Bonialdo nie można odmówić.

Generalnie większość czasu ciśniemy tu z niego będę, ale typ może na serio czuć się mega spełniony, bo na serio że wszystkich piłkarzy polskich osiągnął najwięcej.

@ekjrwhrkjew zapomniałeś dodać, że jako trener walczył jak równy z rownym z łotwą która była w swoim prime. Przegrana z tak
@Niemamwiedzy: masz rację,ale myślę że właśnie to jakim był piłkarzem i jakich zawodników poznał przez swoją karierę bardzo mu pomogło w późniejszej "karierze" działacza.przyjazn z Platinim bardzo mu pomogła zostać wiceprezydentem UEFA,chociaż patrząc na to co wyprawial Francuz będąc wysoko postawionym,nie wiem czy to taki powód do dumy.