Wpis z mikrobloga

@enten: Otóż nie
Widzą nas jako starców zmniejszających się do 1/20 wielkości ciała i wskakujących do cipy jakiejś kobirety
  • Odpowiedz
  • 0
Widzą nas jako starców zmniejszających się do 1/20 wielkości ciała i wskakujących do cipy jakiejś kobirety


@MePix: Dla nich proces młodnięcia będzie jak proces starzenia. Jeżeli obserwatorzy nie są zbiasowani naszym postrzeganiem świata i czasu, to właśnie proces młodnięcia będzie wydawał się dla nich naturalny. Coś jakbyś nigdy nie widział kwiatka i ktoś puściłby Ci film od tyłu jak z pomarszczonych, brązowych liści tworzy się ładny kwiat a następnie zamyka się
  • Odpowiedz
@enten: Gdzieś czytałem, że jeżeli czas by leciał do tył, to procesy by i tak postępowały na zasadzie przyczyna -> skutek. Czyli to czy czas leci do tył byłby dla nas niezauważalny.
  • Odpowiedz
  • 1
Gdzieś czytałem, że jeżeli czas by leciał do tył, to procesy by i tak postępowały na zasadzie przyczyna -> skutek. Czyli to czy czas leci do tył byłby dla nas niezauważalny.


@Pabick: Dokładnie o tym mówię. Dla nas przyczyną umierania są narodziny poprzedzone seksem a dla istot "odwróconych" przyczyną "umierania" w postaci seksu dwojga ludzi jest "wyrośnięcie" z ziemi. Po prostu entropia postępuje w przeciwnym kierunku, przy czym to co dla
  • Odpowiedz
@enten: Nie nie, czytałem że procesy na poziomie kwantowym postępowałyby tak samo bez względu na to jak czas by leciał.
Czyli dla nas bez wglądu na strzałkę czasu, to w naszym odczuciu czas by tak leciał tak samo od narodzin do śmierci.
  • Odpowiedz