Wpis z mikrobloga

@trueloser tyle tylko, że pewnie rynek pracy tam kiepski - budżetówka po znajomości albo jakiś januszex za psi #!$%@ bo nawet miejscowi pewnie wieją do Warszawy albo Trójmiasta.
  • Odpowiedz
Jak policzyliście że jest to największy las w granicach miasta?


@gisot: Izolacja Olsztyniaków jest na tyle wielka, że uważają się za mistrzów w różnych kategoriach. Czar pryska jak się zobaczy trochę świata. Ten post jest tego przykładem. Wiem co mówię, bo mieszkałem wiele lat w Olsztynie.
dplus2 - >Jak policzyliście że jest to największy las w granicach miasta?

@gisot: Iz...

źródło: Screenshot 2023-06-07 at 12.24.21

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ryneczek: W praktyce to poprostu las pod miastem, tyle, ze w granicach administracyjnych. Nie ma tam zadnego rozwoju sensownego i mozna sobie co najwyzej na grzyby isc.
  • Odpowiedz
  • 23
@Ryneczek: Z tym "lasem w mieście" to zwykła kreatywna księgowość, bo na mapach widać dokładnie, że ten las sąsiaduje z miastem, a nie jest w jego środku. To już pytanie do dzbanów którzy ustalili teren miejski w lesie nieopodal. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 2
@dplus2 no uprzedziłeś mnie. pozdrawiam z Dzialek Leśnych. Projektowanej jako zielona dzielnica, większość domów wciśnięta w las.
Od niedawna z regularnymi lekcjami odbywajacymi sie w lesie szkoły podstawowej 26, która ma swój kompleks leśny i park.
  • Odpowiedz
  • 0
@rafal-heros Akurat Olsztyn i Rzeszów, jeszcze przed napływem Ukraińców w 2014 były jedynymi średnimi miastami gdzie ilość mieszkańców znacząco rosła
  • Odpowiedz
@trueloser na zdjeciach wszystko zawsze pieknie wygląda xD
@Cybek-Marian hahahha z bałtyckiej na jaroty albo kortowo lasem? niby którędy?
@galicjanin oczywiście, że rynek pracy ujowy, chyba, że ktoś lubi na magazynie, przewracac opony w michelinie albo w indykpolu drób trybować.
@teutates te grzyby w miejskim to chyba papierzaki od meneli ze starówki i sebixów z zatorza
  • Odpowiedz
@Ryneczek: Ciekawostka może i sympatyczna (choć nie wiem, czy prawdziwa), ale porównanie z Central Parkiem z dupy.
Central Park to jedno z najlepszych i najbardziej znanych założeń parkowych na świecie. Każda alejka została zaplanowana, każdy krzaczek został posadzony zgodnie z projektem.
Las miejski w Olsztynie to po prostu las gospodarczy, który sobie rósł pod miastem i został włączony do granic miasta. Las jak las. Jakby się granica Olsztyna kończyła trochę wcześniej,
  • Odpowiedz
@Ryneczek wszyscy co jęczą w komentarzach, że Olsztyn jest #!$%@?, dotarli najdalej do galerii handlowej, no i może niech tam zostaną.

Chodzę sobie z chaty na starówkę przez las, w ciszy i spokoju, niech ktoś mi powie ile miast wojewódzkich daje taką możliwość?
Ile miast ma 11 (wg niektórych źródeł 13) jezior w swoim obrębie? Pochodzę z drugiego końca Polski, a Olsztyn kocham pod względem topografii, miałam tu zostać kilka miesięcy, a
  • Odpowiedz