Wpis z mikrobloga

Przecież niezależnie jak się ta wojna skończy, ze wschodniej Ukrainy nic nie zostanie. Na wschód od Kijowa jest gruzowisko, a teraz jeszcze wszystko woda zaleje. Masakra. Będzie się to ciągnąć i ciągnąć, a wraz z tym będą dalej ginąć ludzie i będą rosnąć zniszczenia. Może z biegiem czasu dosięgną też tych nietkniętych miast.

#ukraina #rosja #wojna

Jak zakończy się wojna?

  • Rosja się wycofa 41.1% (221)
  • Rosja zachowa część zagarniętych terenów 37.9% (204)
  • Rosja w końcu wygra i podporządkuje Ukraine 5.0% (27)
  • Wojna skończy się konfliktem globalnym 16.0% (86)

Oddanych głosów: 538

  • 23
@SzeregowyRownolegly: W twojej głowie pełnej fantazji, przecież wiadomo, że tak się nie stanie, nawet 1 opcja jest mało realna, ale widać ilu mamy trolli, a ile osób, które są realistami i nie kierują się sympatiami czy emocjami przy trzeźwej ocenie.
@Kopyto96: Na wschód od Kijowa jest kilka dużych, mało tkniętych miast przez wojnę jak Połtawa, Charków, Dniepropietrowsk więc Ukry mają się jeszcze gdzie cofać, a Moskale co niszczyć.
@podjad3k: Ale ty mnie nie wyzywaj od ruskich, łbie, przecież ja się po prostu pytam innych o zdanie i przedstawiam swój punkt widzenia, jednocześnie odnoszę się do nierealnych wizji, a ty mnie już o bycie onucą posądzasz, skąd się biorą tacy ludzie jak ty?
@Kopyto96: zobaczymy jaka czesc terenow okupowanych Ukraina odbije w ciagu kilku najblizszych lat, powiedzmy 5-6. Jak i co dodatkowego sie wydazy, np porzadek z ruskimi w Naddniestrzu a moze na Bialorusi.
@Kopyto96: nie twierdzę, że nastał z dnia na dzień - powstrzymaj się już od manipulacji, bo to jest wykop i tutejsi użytkownicy nie dadzą sobie wcisnąć kitu xD

Poczytaj sobie co tam ministerstwo finansów raportuje... historia lubi się powtarzać. Poczytaj też o specjalnych 3 dniowych operacjach wojskowych ZSRR xD
Przecież niezależnie jak się ta wojna skończy, ze wschodniej Ukrainy nic nie zostanie. Na wschód od Kijowa jest gruzowisko, a teraz jeszcze wszystko woda zaleje.


@Kopyto96: Nie wiem skąd się biorą takie pierdoły. Wystarczy spojrzeć na skalę działań wojennych.

Czuję się prawie jak w rozmowie z babcią, która to #!$%@?, że kiedyś to było, a teraz to ludzie na łeb dostali. Bo za Gierka nie pokazywali w dzienniku jak właściciel pogryzł
@Kopyto96 widziałeś jak wyglądała Warszawa w 1945, a jak teraz? Skoro wtedy gruzowisko zamieniono w największe miasto w Polsce, to co za problem będzie zasiedlić na nowo wschodnią Ukrainę? Woda opadnie, tamy się odbuduje, zbombardowane pola się zaora, gruzowiska posłużą jako fundament. Ludzkie życia, to jedyne czego się nie przywróci. Arabowie budują miasta ma środku pustyni i żyją, a Ukraińcy mają odpuścić jedne z najlepszych ziem w Europie? No prośba.
@Kopyto96:

Jakbyś odrobinę znał historię, to byś wiedział, że upadek ZSRR nie nastał z dnia na dzień i nie był spowodowany żadnym konfliktem zbrojnym.


Zapomniałeś o wojnie w Afganistanie po którym nastąpiła smuta? A tam tylko poległo 15 tyś. Wojna kiedyś się skończy, chętnie opowiedzą swoim jak dowództwo traktowało ich jak mięso armatnie. Nie wiemy czy społeczeństwo tak chętnie będzie chciało iść na wojnę podczas kolejenej fali. Nie mówiąc o tym,