Wpis z mikrobloga

Byłem na marszu 4 czerwca i było bardzo fajnie! Od kilku lat mam przekonanie że nie utożsamiam się z polskim społeczeństwem, polską mentalnością itp, ale gdy zobaczyłem że w Polsce jest całkiem dużo osób, które tak jak ja chcą budować nowoczesne, europejskie państwo a nie religijne, nacjonalistyczne i wykluczające różne grupy to znów obudziło się we mnie poczucie wspólnoty. Tak samo miałem w 2020 roku, gdy konserwatyści z #pis i #konfederacja odwalili tą sprawę z wyrokiem psuedo TK i były duże protesty (strajki kobiet). Od razu zaznaczam, że utożsamiam się z lewicą ani KO - będę głosował na KO bo uważam to za mniejsze zło i chce żeby jakimś cudem nie rządziła nami potencjalna koalicja pis-konfederacja. Zanim zlecą się konfederackie szczekające pieski: 1. Nie, nie popierałem obowiązków szczepień i nie kojarzę żeby KO złożyła jakiś projekt ustawy w tym temacie. 2. Wiem, że PO poszło w populizmy ekonomiczne, aczkolwiek uważam że to "babciowe" jest w pewien sposób uzasadnione bo ma premiować kobiety które wrócą na rynek pracy. 3. Drodzy konfiarze, w kraju wyznaniowym, będącym poza strukturami UE czy też mentalnie w Rosji albo innym konserwatywnym kraju pokroju Arabii Saudyjskiej, nie zbudujecie dobrobytu ekonomicznego nawet mimo niskich podatków (inna sprawa że #mentzen mówił że wcale tych podatków nie obniży)
#bekazprawakow #neuropa #polityka
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@Obserwatornia: xD kilka miesięcy temu krytykowałem KO za to że poparli #obowiazkowecwiczeniawojskowe i jechałem po nich jak po wszystkich, ale wiem że w sprawie militaryzmu i wojska byłoby jeszcze większe łamanie praw człowieka gdy stery obejmie skrajna prawica która pałuje wiplera do militariów i "obowiązków wobec ojczyzny"
  • Odpowiedz
znów obudziło się we mnie poczucie wspólnoty


@Mavelleyn: o to właśnie chodzi w tego typu propagandzie aby pobudzić instynkty stadne, pokazać głąbowi, że nie jest głąbem, trochę połechtać motłoch. Sukces na szczęście był połowiczny stracił płaczek, a Konfederacja zyskała. Nie jest to na pewno jednak ostatni akt tej farsy.
  • Odpowiedz
  • 1
@OlFunkyBastard: ostra wypowiedź o nacjonalistach i konfederacji, którzy na siłę wpychają każdego polską, bogobojną tożsamosc i pobudzają instynkty stadne wsrod patriotycznych prawicowców, którzy calą swoją tożsamość zbudowali bo urodzili się na jednym a nie innym kawałku ziemi, tak samo jest z katolikami i innymi grupami.
  • Odpowiedz