Wpis z mikrobloga

Ależ mnie śmieszy zachwalanie Polski za czasów PO.
Przecież za czasów panowania rudego bajeranta bezrobocie sięgało 10-20%. Panował rynek pracodawcy, ludzie bili się o to, żeby pracować za minimalną.

Masa moich starszych znajomych musiała wyjechać za granicę, bo w Polsce nie dało się znaleźć jakiejkolwiek pracy. Do Irlandii, do Anglii do Holandii, do Niemiec, do Norwegii. W najgorszym czasie bezrobocie dobijało 20%, a wśród młodych ten odsetek był jeszcze wyższy.

Nie mówię, że teraz za PiSu jest el dorado, ale jest na pewno dużo lepiej pod kątem gospodarczym niż było za czasów Tuska. Wystarczy spojrzeć na dane makroekonomiczne. Wystarczy spojrzeć na wzrost PKB w odniesieniu do reszty krajów UE.

Ja jestem negatywnie nastawiony zarówno do PiSu jak i PO, staram się być jak najbardziej obiektywny. Jeśli ktoś uważa, że teraz jest gorzej pod kątem gospodarczym niż np. w latach rządzenia PO to jest zwyczajnie odrealniony albo ma pamięć złotej rybki. Każde dane ekonomiczne potwierdzają, że teraz jest lepiej niż wtedy.

#bekazneuropy #polityka #bekazpo #bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja #gospodarka
damienbudzik - Ależ mnie śmieszy zachwalanie Polski za czasów PO.
Przecież za czasów ...
  • 67
Lol, może nie zauważyłeś, ale mamy np jedną z najwyższych inflacji w Europie XD


@kurczok: Zauważyłem, ale mamy też gospodarkę najszybciej odbudowującą się po kryzysie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Za Tuska nie trzeba było odbudowywać gospodarki ;] I płacić za to inflacją.


@kurczok: xD jak nie trzeba było skoro była recesja.
No nie było wtedy inflacji bo mieliśmy do czynienia z innym kryzysem, ten kryzys jest pro inflacyjny co widać po rekordowych inflacjach w całej unii
Ej ale to jak to jest przecież cały czas mówicie że gospodarka jest w ruinie, teraz mówisz że jest dobrze dzięki PO. Może czas ustalić jedną spójną narrację? Nie wszyscy jak wyborcy PO mają pamięć złotej rybki!


@kulass: już tłumacze - nawet podczas pierwszej kadencji pis (05-07)nie walił takimi populizmami ale „zarobił” na PO (wystrzał po wejściu do UE) które „zarobiło” na późniejszy PiS. Obecny PiS zadłuża nas wszystkich.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Inercja_gospodarki
Gluptaki - > Ej ale to jak to jest przecież cały czas mówicie że gospodarka jest w ru...

źródło: 67D2F8E4-63C3-4F45-A888-D908CEE66DFB

Pobierz
@damienbudzik: większość wyborców PO nie pamięta/nie zna tamtych czasów, jest założenie, że wtedy były miody, mieszkania za kilka złotych, emerytury po kilka tysięcy, a teraz to nic nie ma
@damienbudzik: Ja to pamiętam tak, że jak poprzednio rządził PiS to wtedy właśnie trzeba było odbudowywać gospodarkę. W 2012 było Euro dzięki któremu powstały autostrady i Stadion Narodowy. W 2014 kupiłem mieszkanie na kredo chociaż zarabiałem kilka razy mniej niż teraz. Dzisiaj kupiłbym gówno nie mieszkanie, bo wartość mojego wzrosła trzykrotnie, a mówię o Polsce B.
Jeszcze przed wyborami w 2015 kiedy na wykopie był hype na PiS, to pisałem że
Nie, ale jeśli bym np uszczelnił okna i zaoszczędził 50k w ten sposób to bym pomógł ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Najwyższa inflacja, gigantyczny spadek inwestycji zachodnich, nadal brak atomu, nie mówię o demografii przy której obecne rozdawnictwo dla emerytów to tykająca bomba ale taka w stylu "Fat Boy"

Zauważyłem, ale mamy też gospodarkę najszybciej odbudowującą się po kryzysie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
loczyn - >Nie, ale jeśli bym np uszczelnił okna i zaoszczędził 50k w ten sposób to by...

źródło: twitter-demografia

Pobierz
@kulass @kulass

@damienbudzik: No ale jak to przecież zielona wyspa, tylko Tusk wie jak sobie radzić z kryzysem.

Ale to że radzili sobie z kryzysem kosztem pracowników to już nikt nie wspomni.

Wyjechałem 12 lat temu zagranicę, na dzień dzisiejszy przestaje mi się opłacać pracować za granicą bo w Polsce mam lepsze perspektywy¯\(ツ)/¯

No ale wszędzie słyszę jak to PiS zajechał gospodarkę tylko jakoś dane makroekonomiczne mówią coś innego.

https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/05/26/polska-pierwszy-raz-w-historii-z-1-udzialem-w-globalnym-pkb/


jak
@Lukardio ja wiem, wszystko co dobre to dzieki prosperity czegos tam a wszystko co zle to wina pisu xD ja perdole i wspomnienia jak za tuska bylo zajebiscie tylko pisza to ludzie ktorzy wtedy byli dziecmi i #!$%@? pamietaja, to przypomne bo 3/4 moich znajomych musialo do UK jechac szukac pracy w ciemno bo tu w 3miescie taka byla #!$%@?, a slonce #!$%@? jeszcze VAT w gore na czym sie dalo
@kulass: @damienbudzik Niesamowite, sytuacja ekonomiczna w Polsce jest cały czas lepsza w każdym kolejnym roku od 1990 poczynając. A procenta składanego w szkole chyba nie było, czy skończyliście szkołę na 2 klasie podstawówki? Jeżeli gospodarka rośnie o 3% z poziomu 700 miliardów to rośnie o 21 miliardów. Jeżeli rośnie z poziomu 900 miliardów o 3%, to rośnie o 27 miliardów, więc każdy kolejny rok wzrostu jest bardziej odczuwalny niż poprzedni, stąd
@damienbudzik: owszem było lepiej ale w 2019 (bo plażo proszę jak można w 2023 pisać, że gospodarczo jest lepiej przy takiej inflacji). I złożyło się na to:

1) relatywnie rozsądna, prozwojowa polityka poprzedniego rządu (gospodarka nie reaguje natychmiast, sam zauważ, że obecna inflacja jest wynikiem rozdawnictwa i dodruku rozłożonego na kilka lat; Polska AD 2019 to wynik rozwoju przez lata, jeżeli nei dekady

2) lata pompowania w Polskę pieniędzy przez UE: