Wpis z mikrobloga

Ależ mnie śmieszy zachwalanie Polski za czasów PO.
Przecież za czasów panowania rudego bajeranta bezrobocie sięgało 10-20%. Panował rynek pracodawcy, ludzie bili się o to, żeby pracować za minimalną.

Masa moich starszych znajomych musiała wyjechać za granicę, bo w Polsce nie dało się znaleźć jakiejkolwiek pracy. Do Irlandii, do Anglii do Holandii, do Niemiec, do Norwegii. W najgorszym czasie bezrobocie dobijało 20%, a wśród młodych ten odsetek był jeszcze wyższy.

Nie mówię, że teraz za PiSu jest el dorado, ale jest na pewno dużo lepiej pod kątem gospodarczym niż było za czasów Tuska. Wystarczy spojrzeć na dane makroekonomiczne. Wystarczy spojrzeć na wzrost PKB w odniesieniu do reszty krajów UE.

Ja jestem negatywnie nastawiony zarówno do PiSu jak i PO, staram się być jak najbardziej obiektywny. Jeśli ktoś uważa, że teraz jest gorzej pod kątem gospodarczym niż np. w latach rządzenia PO to jest zwyczajnie odrealniony albo ma pamięć złotej rybki. Każde dane ekonomiczne potwierdzają, że teraz jest lepiej niż wtedy.

#bekazneuropy #polityka #bekazpo #bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja #gospodarka
damienbudzik - Ależ mnie śmieszy zachwalanie Polski za czasów PO.
Przecież za czasów ...
  • 67
Albo jak zamykali sklepy, galerie handlowe, miejsca publiczne a nawet #!$%@? lasy ale kościółki przez całą pandemię były otwarte od początku do końca?


@Kryspin013: Mam doświadczenie cvidowe z trzech krajów, więc widzę to trochę inaczej. Fakt kościoły i lasy to była chora sprawa, ale ograniczenia mieliście lżejsze niż w Niemczech.
W Niemczech też były cyrki, np wydali nakaz testowania pracowników 2-3 razy w tygodniu. Zakupiony kupę testów, a po chwili okazało
@damienbudzik: ci zachwalający to pozjadali rozumy i każdy mądrzejszy z dzisiejszej perspektywy, ale faktem jest, że w tamtych latach wszyscy byli zmęczeni Tuskiem, Rostowskim, Kopacz czy Komorowskim i mało kto sobie wyobrażał, że może być gorzej. W dodatku PO samo zaorało się swoją butą, pewnością, sondażami dającymi Bronkowi po 70% poparcia, ale przede wszystkim zerowym programem wyborczym, bo ten ograniczał się tylko do "PiS jest be", a ostatecznie chcieli sprowadzić masowo
Ależ mnie śmieszy zachwalanie Polski za czasów PO.


@damienbudzik: i to zdanie rozumiem, bo zachwalanie Polski za tych czasów byłoby faktycznie mocno niedorzeczne. Polska zaczynała od dramatycznego poziomu i to oczywiste, że co roku stabilnej, otwartej i relatywnie racjonalnej gospodarki, inwestycji w infrastrukturę, dalszego rozwoju rodzimego biznesu etc. musi być coraz lepiej - a co za tym idzie, musiało być kumulatywnie znacznie gorzej, im dalej w tył tym bardziej.

Ja jestem
@damienbudzik: a weź przypomnij sobie co było 10 lat przed Tuskiem. Albo 20. Wy, wyborcy konfederosji i PiSu, macie jeden problem. Nie potraficie zrozumieć, że bogacenie się kraju to długotrwały proces. Nie chcecie też pogodzić się z faktem, że ten kraj bogacił się nieprzerwanie od 89, aż PiS to zakończył w zeszłym roku. Jesteście jak złota rybka. Ważne, że dostajecie żreć i już jest zajebiście, a że to żarcie to zasługa
@damienbudzik: Przecież przed PO miał okazję rządzić PiS, i co zrobili? Cytując mema: "Co za #!$%@? mapa, nie lubię na niej grać" xD. Fakt jest taki, że przez tę biedę i ogólną #!$%@?ę przeprowadził nas Tusk dzięki oszczędnej i pragmatycznej polityce, a potem te małpy doszły do wniosku, że wystarczy rzucić kasiorę innym małpom i jesteśmy skazani na tę politykę dopóki budżet się nie #!$%@? na ryj.
@damienbudzik: @kulass
Dobra, tylko pytanie czy lepiej się żyje dzięki PiSowi czy pomimo PiSowi?
Zobaczcie ile Polacy #!$%@?, ile inwestycji do nas przyjechało.
Jesteśmy tu gdzie jesteśmy nie dzięki PiSowi tylko dzięki EU i globalizacji no i dzięki ciężkiej pracy Polaków.

Imho Pisuary miały kilka dobrych ruchów, 500+ po latach oceniam całkiem dobrze, ale nie waloryzowałbym.
Podwyższanie minimalnej, podwyższanie kwoty wolnej i zniżanie niektórych podatków - spoko.
Cała reszta? Koszmar

Myślę,
to kiedy wracasz?


@Klepajro: Ostateczny termin wyznaczyłem sobie na wiosnę przyszłego roku. Ale sprawa jest rozwojowa, dużo zależy od tego jaką propozycje przedstawi mi szef w tym miesiącu.
@kulass: lol, to samo słyszę od takich geniuszy co ze mną pracują w NL. Jak to w Polsce jest dobrze. Tylko jakoś żaden nie wraca a jak jedzie na miesiąc to wydaje 20 tysięcy złotych. Tylko wydaje euro a nie złotówki.
Gospodarczo PiS przeszedł cały COVID na plus.


@Pompejusz: Tworząc najdurniejsze i bezsensowne obostrzenia, by potem, gdy już gospodarka była na skraju załamania wpompować w nią masę publicznych pieniędzy wyprowadzonych poza budżet, wykreowanych z powietrza lub wyciągniętych z naszych kieszeni. Zajebista strategia. Grunt, że na słupkach wygląda to dobrze ciemny lub kupi wszystko.
@Kryspin013: jeśli jest fachowcem w swojej pracy to bez problemu. Masa moich kumpli wróciła z zagranicy i otworzyła firmy tutaj w Polsce. Na brak zleceń i opłacalność wcale nie narzekają
Jakbyś przyniósł do domu teraz np. 50k pożyczone od Providenta to pewnie też byś w domu trochę pomógł. Prawda?


@loczyn: Nie, ale jeśli bym np uszczelnił okna i zaoszczędził 50k w ten sposób to bym pomógł ( ͡° ͜ʖ ͡°)