Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, właśnie wróciłem z #marsz4czerwca i czytając gorące z 12 godzin chciałbym powiedzieć dwie rzeczy:

1. Kompletne xD z ludzi piszących, że marsz do dupy bo Julka mówiła o feminizmie - wypowiadali się różni ludzie, od #tusk, przez Leszke (który obraził się, bo ludzie chcieli ruszyć się z patelni i krzyczeli "idziemy" jak gadał swoje głupoty xD), przez jakiegoś scenarzystę, lekarkę i cholera wie kto jeszcze. Dziwne, że na marszu zbierającym ludzi z różnych środowisk wypowiadają się różni ludzie. Wiadomo, jak protestować to w dwie osoby max, tylko nie można za dużo że sobą gadać, bo wyjdzie jak w paście - że jeden to paleolibertarianin a drugi hoppysta więc już nie mogą się dogadać xD.

2. Jeśli chodzi o frekwencję, to ludzie ponad godzinę stali na tym placyku koło KPRM-u krzycząc żeby ruszać, kiedy przód już dawno szedł a z tyłu zero ruchu bo taki tłum. Dodatkowo tłum rozlał się na równolegle ulice (równoległa na zachód od Ujazdowskich zablokowana, kolejna równoległa na zachód przejezdna, ale zapchane chodniki), także patrząc na zdjęcia z zapchanych Alei bierzcie pod uwagę, że to absolutnie nie byli wszyscy.

Dziękuje wszystkim biorącym udział w Wawie i innych miastach, a także kibicującym z domów - widzimy się w lepszej Polsce ( ͡º ͜ʖ͡º)

#warszawa #protest
gerbilos - Dzień dobry, właśnie wróciłem z #marsz4czerwca i czytając gorące z 12 godz...

źródło: temp_file.png3815549021744540682

Pobierz
  • 29
@Ziutek_Grabaz nie wiem, nie znam poglądów wszystkich wypowiadających się. Jeśli chodzi o wypowiadanie się przeciwko Tuskowi to nie spodziewałbym się tego na marszu przeciwko obecnym rządom PiS, który to miał dać nadzieję na normalność po wygranych wyborach. Tak samo nikt nie wypowiadał się przeciwko innym politykom opozycji demokratycznej, ani osobiście nie słyszałem nawet, żeby ktoś wypowiadał się przeciwko Konfederacji.

Celem tego marszu był sprzeciw wobec PiS i na tym skupiali się wypowiadający
@gerbilos gdyby to nie był marsz po to chociaż jeden z wypowiadających sie wspomniałby o ich przekrętach i tym samym gównie które zapewnia pis. I wtedy możnaby uznać że to rzeczywiście marsz demokracji/wolności itd. No, ale to nie miało miejsca bo nie był to taki marsz. Szkoda tylko że marionetki tego nie widzą.
@Ziutek_Grabaz jakich przekrętach? Zegarku Nowaka czy osmiorniczkach? Jakoś nie pamiętam, żeby PO dla #!$%@? Kamińskiego zrobiło specjalna instytucje będąca jednoczesnie sądem i prokuratura.

Jeśli naprawdę nie widzisz różnicy między strasznymi aferami PO a obecnymi działaniami PiS to ponownie, xD i pic rel.

No chyba, że jesteś z tych czekających na nową jakość w postaci konfederacji - na to nawet mi się nie chce odpowiadać, więc w skrócie - nie będzie niskich podatków
gerbilos - @Ziutek_Grabaz jakich przekrętach? Zegarku Nowaka czy osmiorniczkach? Jako...

źródło: temp_file.png3548261666949323404

Pobierz
@gerbilos no i tylko potwierdzasz marionetko. Widzisz tylko 3 strony. Zlo pis, dobro po i konfederacja. O to im chodzi. Wszystko to to samo gówno. I tak nie ma różnicy pomiędzy pis, po, konfederacją i każda inna obecnie istniejącą partią. Pis po prostu miał więcej czasu na przekręty ku maksymalizacji własnych zysków w dobrych dla nich czasach. Gdyby rządziła jakąkolwiek inna partia byłoby to samo z marginalnymi różnicami. Dlatego teraz po tak
@sidhellfire no i kolejny stały tekst, jak nie konfederacja to symetrysta. Sprawdź co znaczy to słowo, możesz byc zaskoczony. Rządy po są w większości większych miast. W tym w stolicy. To rząd wszystkich partii psuje kraj. Nie tylko pis. Sprawdź głosowania.
@Ziutek_Grabaz oczywiście, wszystkie opcje tak samo źle, więc najlepiej nie robić nic i tym samym wspomagać utrzymywanie obecnego statusu quo. Dziwnym trafem na tego typu demotywacji zyskuje PiS.

Nie sądzę żeby ta dyskusja miała mieć sens, ale czemu nie próbować - kojarzysz może takie niszowe dzieło kultury - Wiedźmina? W całym tym gadaniu o mniejszym źle chodzi o to, że nieważne jak bardzo nie chcesz wybierać bo wszystkie opcje są #!$%@?, czasem
@gerbilos dlaczego "nie robić nic"? Wprost przeciwnie, głos na drugą w kolejności partie to jest właśnie nie robienie nic z obecnym stanem rzeczy i utrzymanie obecnego statusu quo. Co ma miejsce od kilkudziesięciu lat. Pis/po zyskuje gdy te dwie partię, ktoś uważa za przeciwne sobie.
@Ziutek_Grabaz Twoja wypowiedź powtarza założenie, że działania PO i PiS-u są jednakowo źle, co po prostu nie jest prawdą - to, co robi PiS jest ewidentnym zagrożeniem dla systemu demokratycznego w Polsce i odsunięcie ich od władzy jest konieczne dla utrzymania systemu zapewniającego możliwość wplywu na sytuację w kraju. Jako przykład wystarczy podać te absurdalna komisję do badania ruskich wpływów.

Jeśli chcesz głosować na jakąkolwiek inną partię, to proszę bardzo, masz do
@gerbilos nieprawda, nie chce głosować na żadną partię. Chciałbym żyć w kraju bez partii. Bez ludzi na stołkach, którzy walczą tylko o siebie i swoich najbliższych. Gdzie głosowanie nad wszystkim byłoby online i decydowałaby większość, a nie grupka uprzywilejowanych. Gdzie demokracja naprawdę byłaby demokracja. Bez przekrętów, bez oszustw i bez marnotrawienia pieniędzy publicznych. Ty wybierasz mniejsze zło które jest mniejsze tylko dlatego, że nie miało jeszcze szansy pokazać jakim jest złem.
@Ziutek_Grabaz ok, rozumiem. To wszystko piękne idee, ale niestety świat to nie same idee. Mamy odcienie szarości i zła mniejsze i większe, ja uważam, że wybrać należy to mniejsze, bo brak wyboru równoznaczny jest z wyborem zła większego.

Ty wybierasz mniejsze zło które jest mniejsze tylko dlatego, że nie miało jeszcze szansy pokazać jakim jest złem.


No ale problem w tym, że nie wiesz tego, że faktycznie tak będzie, to Twoja opinia,
@Ziutek_Grabaz: Zamiast mnie do słownika odsyłać to sam zacznij odróżniać samorządy od rządów, bo "Czaskoski" z Wawy ani żadne inne większe miasto demokracji nie sabotuje.

jak nie konfederacja to symetrysta.

Jedno nie wyklucza drugiego, ale z logiką jesteś na bakier to nawet nie próbuję wyjaśniać.

A głosowania? No podłe, ale tak wygląda walka o wyborców. Konfa może sobie pozwolić na wyłamywanie się, bo są teraz nic nie znaczącą partią klaunów, ale
@gerbilos pisowcom przeszkadza wolność wypowiedzi. Dla nich liczy się tylko to co najlepiej im wychodzi czyli ustawione debaty i instrukcje co mają myśleć. Nienawidzą demokrację. ¯_(ツ)_/¯
@gerbilos: Dodam, że niezliczona masa ludzi nie dała rady dojechać na marsz, albo wyszła w trakcie, jak przez 1,5h stało się w miejscu na placu na rozdrożu.
@gerbilos: ty jesteś aż taki dzieckiem że wierzysz że wymienianie się zegarkami to był szczyt afery? Przypomnę ci że z Ukrainy to zwolnili, za milionowe wałki w tym samym polu. To ocieplanie wizerunku po jakoś nie wychodzi