Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile wołać na b2b lub uop jako dev - 5 lat expa (średniej jakości dev), typowy javowy stos webowy, ogólna znajomość angulara, dockera, kubernetesa i aws. Stawki w ogłoszeniach znam, znam też historie odnośnie realności tych stawek (wyższe stawki przyciagaja chetnych, a później praktycznie nikt ich nie dostaje). Od 2 lat tak wszystko zapierdziela, że nie mam pojęcia ile realnie mogę wołać, próbowałem raz 20k netto na b2b, w drugiej 18k brutto uop - ale nie dopuscili mnie do rozmowy technicznej nawet. Później próbowałem uderzać do firm, ktore oferują mniej niż moja obecna, w jednej zaproponowałem 14, a w kilku innych 8-12 brutto uop, tutaj także kończyło się na rozmowie HRowej.
Ja już serio nie wiem co robię źle, ile wołać, żeby nie odrzucali zarówno za zbyt wysokie jak i zbyt niskie wymagania finansowe? A może rynek tak wyhamował, że kwota rzucana i tak nie ma znaczenia, bo praktycznie nikogo nie zapraszają? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
@mirko_anonim: tak, rynek mocno podupadł i programowanie nie jest już tak lukratywne jak rok czy dwa lata temu. oczywiście nie wiem jakiego masz skilla, jak wygląda twoje cv i jak wypadasz na rozmowach z HR, a to ma decydujące znaczenie. stawki podawane przez ciebie są ok, a nawet jakby komuś nie odpowiadały to mógłby zaproponować inną stawkę po rozmowie. niemniej jednak rynek IT jest na równi pochyłej i jest dużo trudniej
@mirko_anonim: Pytanie nie brzmi jaki jest twoj technology stack, tylko w jakich firmach pracowałeś i co tam robiłeś. XD Jeżeli robiłeś ciekawe rzeczy, a nie kolejny monolit/mikroserwis zdeployowany na k8s, to spokojnie 30k plus netto plus vat.

@ly000 Tak podupadł, że po rekrutacji kilka miesięcy temu byli tak zachwyceni, że dali mi stawkę ponad grade w korpo, a kuc 30k plus here. Sporo plus ponad 30 ( ͡° ͜ʖ
30k to dostanie senior 7+ który będzie musiał leadować i pracować 8-10 a czasami 12h dziennie z darmowymi nadgodziny albo "do odbioru kiedyś tam"


@Pozytywny_gosc: nie wiem skąd takie historie macie. 15 lat expa. Leaduję od 6. Nadgodziny na palcach jednej ręki mógłbym policzyć.
@RapIArbuzy: xD 30k to dostanie senior 7+ który będzie musiał leadować i pracować 8-10 a czasami 12h dziennie z darmowymi nadgodziny albo "do odbioru kiedyś tam"


@Pozytywny_gosc: nie wiem skąd takie dziwne info. Jedyne co się zgadza to senior 7+. Nie leaduje, pracuje realnie max 8h, weekendy wolne, a jestem grubo za 30k netto miesięcznie i to na UoP. Stack: Java SE, Rust.
xD 30k to dostanie senior 7+ który będzie musiał leadować i pracować 8-10 a czasami 12h dziennie z darmowymi nadgodziny albo "do odbioru kiedyś tam"


@Pozytywny_gosc: No nie wiem, ja mam właśnie ponad 5 lat, niecałe 6 i 30k plus, w sensie sporo plus ( ͡° ͜ʖ ͡°), a pozycja to tylko senior. Przeważnie praca to z 3-5h dziennie, bez stresu i oncalli, ale z drugiej strony