Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki czy jako dłużnik dostane abonament w Play? Wczoraj odwiedziłem ich salon, ale system miał jakąś awarie i nie mogłem przesłać wniosku, tylkp boje się, że operatorzy mają wgląd do baz dłużników takich jak KRD (krajowy rejestr dłużników) BIG (biuro informacji gospodarczej) i BIK (biuro informacji kredytowej), co prawda prawo zezwala tylko instytucjom finansowym (czyli bankom) przeglądać te rejestry, ale jeszcze jest ten BIG, do którego operatorzy mają wgląd i stąd mam obawe, czy Play podpisze ze mną umowę? Wpierw próbowałem wnioskować online, ale automat odrzucił wniosek i dostałem powiadomienie od Play, że jeśli chce podpisać umowę, to mam odwiedzić ich salon. Byłem wczoraj u nich, ale jak już mówiłem mieli awarie systemu. Ci z obsługi zarezerwowali dla mnie wybrany przeze mnie model, bo akurat ten, który wybrałem szybko schodzi i zostały ostatnie sztuki, ale sie obawiam czy podpiszą ze mną umowe ze względu na mój dług... A potrzebuje nowego telefonu, bo ten, który mam chce już umrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#telefony #abonament #play #umowa #dlugi #placzwykopem #dluznik #komornik #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: W Orange sprawdzają w BIK-u i jak tylko Ci coś widnieje to odrzucają cały wniosek. W PLAY-u nie wiem, ale pewnie podobnie. Teraz BIK sprawdza nawet Allegro przy tych swoich płatnościach...