Wpis z mikrobloga

Nie byłem tam, nurtuje mnie taka sprawa. Czy temperatury tropików 28-32 w ciągu dnia i ok 25 nocą są dla kogoś z naszej szerokości kto zdecydował się tam zamieszkać komfortowe do życia? Można się do tego przyzwyczaić? Załóżmy, ze ktoś wykonuje jakąś lekką pracę fizyczną. Ja osobiście w dni z temperaturą powyżej 29-30stC nie jestem w stanie komfortowo funkcjonować. W takie dni zwykle biorę urlop i leżę cały dzień nad wodą. No ale w Polsce mamy takich dni może łącznie 2 tygodnie. Jak to jest w Waszym przypadku?

#floryda #tajlandia #podroze #emigracja #praca
#pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
Można się do tego przyzwyczaić?


@niedasieukryc: Można przyzwyczaić się do wszystkiego, ale skoro twierdzisz że od 29 stopni w naszym kraju nie jesteś w stanie funkcjonować to w miejscach typu Tajlandia czy Miami umrałbyś w butach
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: ja akurat nie znoszę wysokich temperatur, a jak byłem 2 tygodnie w malezji i musiałem chodzić w długich spodniach i koszulach to nie było tak źle. Powiem więcej, temperatura rzędu 37 stopni była dla mnie przyjemna.
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: Temperatury są dużo wyższe. Obecnie w porze deszczowej w słońcu spokojnie powyżej 40 stopni a czasem i 50. W końcu Bangkok to stolica o najwyższej średniej rocznej temperaturze powietrza na świecie.

Praca Europejczyka w Tajlandii raczej rzadko związana jest z ekspozycją na słońce (może poza tymi, których specyfika pracy związana jest z morzem). Takie rzeczy najczęściej obskakują Laotańczycy, Bamarowie i Khmerzy, którym niewiele się płaci i łatwiej wyrobić pozwolenia na
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: nie przyzwyczaisz się, najgorsza na Florydzie jest wilgotność, wyjdziesz śmieci wyrzucisz i jak wracasz musisz koszulkę przebierać. W nocy otwierasz drzwi i uczucie jakbyś piekarnik otwarł. Ponad 10 lat tu mieszkam i od maja do września to piekło, blisko oceanu JeszcE można bo wieje ale w glebi jest masakra
  • Odpowiedz
@gruby007: spoko, ale ludzi ostatnimi laty coraz wiecej, na zachodzie ładnioejsze plaże i jakby spokojniej ale mają red tide czasami, wschód lepszy do nurkowania jak ktoś lubi, no i będziesz starty rakiet mógł obserwoać :), byłem kilka razy w Cocoa Beach, w Melbourne nie.
  • Odpowiedz