Aktywne Wpisy

Polina2137 +8
Cześć Mirki, potrzebuje się komuś wygadać. 3 tygodnie temu po 9 latach (w tym 6 wspólnego mieszkania) rozstałam się z narzeczonym, tzn on ze mną zerwał, bo stwierdził, że za dużo się kłóciliśmy i on nie widział wspólnej przyszłości razem. Na początku mieliśmy się kumplować, ale wyszło jak zawsze (poza tym on chyba chciał sobie tym zrobić opinię tego fajnego ex, który zerwał, ale wsm to jest spoko ziomkiem), poza tym tydzień

wfyokyga +120
Żółw się zepsuł i naprawiajom 🐢🐢🐢🐢
źródło: temp_file1064089344270796998
Pobierz



Redditowa odsłona fedi
#fediverse #fediwersum #internet #socialmedia #ciekawostki #blip #strims
źródło: Zrzut ekranu 2023-05-31 o 08.18.14
PobierzGrafika pokazuje jedynie tę różnicę, że serwisy po lewej stronie stanowią odrębne byty. Natomiast każdy z tych po prawej może komunikować się ze sobą. Więc wystarczy konto na /kbin żeby dyskutować z ludźmi z mastodona, pixelfeda i odwrotnie.
Sam wybierasz sposób w jaki konsumujesz treści, ale masz dostęp do całego fediwersu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ashurbanipal: To swoją drogą, wymienione serwisy są opensource, nie śledzą użytkowników i nie mają reklam. Z tym brakiem cenzury sprawa jest trochę bardziej złożona, bo działa to na zasadzie zdecentralizowanych instancji, gdzie administrator każdej ustala regulamin i zasady.
/kbin jest platformą (https://kbin.pub) - możesz wybrać
Bo bym się przyniósł, gdybym mógł ustawić w kbin.social te instancje, które są na karab.in (czyli te głównie polskojęzyczne, bo tak wygodniej, bo tak jest na karab.in).
Wtedy by była jedna stronka, ale sobie każdy ustawia jakie instancje woli pod swój język czy inne
źródło: Screenshot 2023-06-01 at 00-06-03 Kokichi () verified (@didek@101010.pl)
PobierzBędzie też opcja importu archiwalnych postów z kilku różnych silników for internetowych na własną instancję.
@Ernest_: Czyli coś czego na Mastodon nawet nie ma. :D Jest moc. :)
---
A co z tym, jak się wejdzie na nie swój macierzysty Mastodon albo coś, da się to jakoś wygodnie załatwić?
@look997: tu masz opcję dodatku do przeglądarki: https://github.com/Lartsch/FediAct albo alternatywny frontend: https://pinafore.social