Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej. Piszę powieść, jak oceniacie ten rozdział, w którym chłopak postanawia popełnić samobójstwo i pisze list ?

Droga Rodzino,

Słowa, które teraz do was kieruję, mogą być dla was niezwykle trudne do przyjęcia. Chcę, abyście zrozumieli, że ta decyzja, którą podjąłem, nie jest w żaden sposób związana z wami. Nie jest spowodowana waszymi działaniami, słowami czy obojętnością. Jestem wam wdzięczny za wszystko, co dla mnie zrobiliście.

Muszę was przekonać, że to, co stało się, nie wynika z niedawnego rozstania z dziewczyną, zdobycia nowej pracy czy jakichkolwiek ludzi, z którymi się zetknąłem. To nie były przyczyny. Pragnę, abyście zrozumieli, że to był po prostu rezultat mojej długotrwałej walki z depresją, której nie potrafiłem pokonać. Wziąłem swoje życie, aby poczuć ulgę od tego nieustannego bólu.

Chcę, abyście wiedzieli, że teraz jestem w lepszym miejscu. Zostałem uwolniony od cierpienia i niepokoju, które mnie dręczyły. Nie musicie martwić się o mnie. Chciałbym, abyście zapamiętali mnie jako osobę, która zawsze was kochała i doceniała, nawet jeśli nie zawsze potrafiłem to okazać. Przepraszam was za tę samolubną decyzję, ale mam nadzieję, że wiedząc, że jest mi teraz lżej, będziecie mogli kontynuować wasze życie i odnaleźć szczęście.

Bardzo was przepraszam za ból, jaki wam zadaję. Wiem, że ta wiadomość jest dla was szokująca i bolesna. Nie chciałem, abyście przeżywali to, przez co ja przechodziłem. Wierzę jednak, że z czasem zdołacie zrozumieć moje działania, choćby częściowo.

Mam nadzieję, że odsł#!$%@?ąc te słowa, znajdziecie pocieszenie i zrozumienie, które pomoże wam poradzić sobie z tym niezwykle trudnym doświadczeniem. Znajdźcie siłę, aby nadal kochać i wspierać siebie nawzajem, bo to jest najważniejsze. Pamiętajcie, że jesteście wspaniali, silni i że macie jeszcze wiele do zaoferowania światu.

Proszę, nie obwiniajcie się za moją decyzję. To nie jest wasza wina. Każdy z nas ma swoje walki, których czasami nie jesteśmy w stanie wygrać. Chciałbym, abyście byli dla siebie nawzajem wsparciem i szukali siły w sobie, by przejść przez ten trudny czas.

Kocham Was.

#poezja #psychiatra #psychologia #literatura #ksiazki #powiesc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Jak oceniasz ten list, czy czujesz silne emocje?

  • Tak 10.3% (3)
  • Nie 89.7% (26)

Oddanych głosów: 29

  • 10
@mirko_anonim: trochę bym to uprościł, bo ten kawałek np. „Mam nadzieję, że odsł#!$%@?ąc te słowa, znajdziecie pocieszenie i zrozumienie, które pomoże wam poradzić sobie z tym niezwykle trudnym doświadczeniem. " To trochę brzmi jak rozprawka, a nie list do bliskich.
A na początku " Nie jest spowodowana waszymi działaniami, słowami czy obojętnością" to obojętność wykreślić, bo brzmi jakby oni byli obojętni. I jakby to właśnie było takie ukryte oskarżenie.