Wpis z mikrobloga

Joł, orientuje się ktoś z was w umowie B2B? Miałbym pilnie do zadania kilka pytań ponieważ jest to świeży temat dla mnie, a wolałbym aby ktoś mi go wyłożył "po chłopsku" zamiast zdaniami z blogu superprzedsiebiarca.com

Edit o co mi dokładnie chodzi:

Dostałem ofertę pracy w której na okres próbny miałbym dostać 4200 zł/msc, ale na warunkach umowy B2B czyli miałbym założyć działalność. Opłaca się w ogóle taki ruch? Jak miałbym sprawdzić swoją formę opodatkowania, podatek oraz ZUS?

#praca #pracbaza #umowa #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 33
@iwipemytearswiththemoney: A co to za praca? Jakaś, z którą wiążesz przyszłość? Jeśli to praca w IT to często jest tak, że te kwoty bardzo szybko rosną w pierwszym roku, możesz mieć podwyżkę rzędu 1-2k co 3 miesiące. Według mnie dużo od tego zależy co to za praca, no ale chyba i tak bym się nie zdecydował na taką kwotę bo to trochę szukanie jelenia i wykorzystywanie faktu, że będziesz miał prawie
Dostałem ofertę pracy w której na okres próbny miałbym dostać 4200 zł/msc, ale na warunkach umowy B2B czyli miałbym założyć działalność. Opłaca się w ogóle taki ruch?

@iwipemytearswiththemoney: Oczywiście, że się opłaca ale w zasadzie tylko temu kto ci to zaproponował. To jest wyższy poziom januszerstwa niż przy "zatrudnianiu" na umowę o dzieło czy zlecenie. Na b2b za szkody wyrządzone kontrahentowi będziesz odpowiadał całym swoim majątkiem, a w razie sporu np.
Dostałem ofertę pracy w której na okres próbny miałbym dostać 4200 zł/msc, ale na warunkach umowy B2B czyli miałbym założyć działalność.


@iwipemytearswiththemoney: ni #!$%@?. Zbyt gówniane pieniadze na b2b, pracodawca chce cię wyruchać i to bez mydła ani wazeliny, we wszystkie otwory jednocześnie
@radekd111: @Rower_de_Niro

Praca jako junior w dziedzinie SEO - Poznań. Ogólnie ja i tak zdziwiłem się, że mi odpisali z racji tego, że kompletnie nie mam doświadczenia, a po prostu szukałem jakiegoś miejsca w którym mógłbym się czegoś praktycznie nauczyć. Nie wiem czy wiążę z nią przyszłość. Ogólnie rzecz biorąc nie chcę całe życie na etacie #!$%@?ć. Docelowo chcę zarabiać z robienia muzyki/rzeczy dookoła muzycznych więc praca w tej konkretnej branży
@radekd111: Co do zarobków to najwyższa kwota jaką mi zaoferowali na B2B to 4200-5500 plus mniej więcej od 1 do 2,5k bonusu (takie zarobki są osiągalne w zależności od obsługiwanego budżetu klientów + dojście do takich zarobków jak to sam rekruter napisał zajmuje 9-12 msc.

Na tym stanowisku na które aplikowałem zarobki są od 3500 do 3800, a mi zaoferowali 3800 + te 400 zł przez 3 miesiące.
jutro z rana im grzecznie podziękuje wymyślając jakiś powód bo zwykle gdy jestem szczery to robi się tylko gorzej XDDD

@iwipemytearswiththemoney: Nie ma się co bawić w jakieś gierki napisz, że napisz, że przemyślałeś ofertę i nie odpowiada Ci forma współpracy i ewentualnie zaproponuj umowę o prace na okres próbny. Może akurat się zgodzą.