Wpis z mikrobloga

Joł, orientuje się ktoś z was w umowie B2B? Miałbym pilnie do zadania kilka pytań ponieważ jest to świeży temat dla mnie, a wolałbym aby ktoś mi go wyłożył "po chłopsku" zamiast zdaniami z blogu superprzedsiebiarca.com

Edit o co mi dokładnie chodzi:

Dostałem ofertę pracy w której na okres próbny miałbym dostać 4200 zł/msc, ale na warunkach umowy B2B czyli miałbym założyć działalność. Opłaca się w ogóle taki ruch? Jak miałbym sprawdzić swoją formę opodatkowania, podatek oraz ZUS?

#praca #pracbaza #umowa #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 33
@sylwia-SS: Ogólnie zostało mi zaoferowane 3800 na start + przez 3 miesiące 400 bonusu, który później musiałbym sobie sam wyrabiać. Firma od której dostałem ofertę wydaje się być całkiem legitna i nie ma na jej temat złych opinii. Po rozmowie z osobą rekrutującą stwierdziła, że rzekomo przez pierwsze kilka miesięcy pracy tam by mi wychodziło jakieś 3600 zł. Został mi podesłany kalkulator wynagrodzeń na maila, uzupełniłem go i za nic w
@sylwia-SS: W pełni rozumiem. Też mi się coś nie spinało bo co nie co wiedziałem o tym, ale jednak moja wiedza nie była dokładna. Też dostałem od tej firmy link do kalkulatora wynagrodzeń i nawet nie wiem jaką formę opodatkowania miałbym wybrać podczas zakładania działalności oraz nie wiem ile procent VATu bym musiał płacić.

Lepiej podziękować mówić i dalej szukać czegoś na UoP/UoZ?
@iwipemytearswiththemoney: Nie warto, ktoś szuka frajera który odda mu swoje ulgi z tytułu ulgi na start i małego ZUSu, a wyjdzie taniej niż robol na minimalnej xD

Minimalna pensja od 01.07.2023 to 3600 PLN brutto, co przekłada się na całkowity koszt pracodawcy 4337 PLN. Janusz podumał że lepiej dać ci 3800 PLN na fakturze i móc cię #!$%@?ć w każdej chwili, nie przejmować się twoimi kosztami i się z ciebie jeszcze
@sylwia-SS @PfefferWerfer

Bardzo dziękuję wam za szczegółowe odpowiedzi, serio. Ratujecie moją psychikę przed wyebaniem się w kolejne gówno - powaznie. Domyślałem się, że to może być totalny scam i mało atrakcyjne, ale po prostu już chyba z aktu desperacji zacząłem wierzyć w dobroduszność ludzi.

Pozostało szukać czegoś dalej/aplikować gdzieś na juniora i liczyć, że przyjmą mnie na staż jak nie jestem uczniem XD

Niech wam się wiedzie.
@ThirtyDoorKey: Niestety nie ma bo poruszałem z nimi tę kwestię. Co ciekawe, po dodaniu posta na prywatnych SM o treści podobnej jak tu, mój ziomeczek się odezwał od razu z listą agencji (łącznie z tą do której aplikowałem XD) aby ich unikać XDDDD Tak więc już wszystko wiadomo. Jutro im podziękuję i tyle.

@aelfwine Moja inteligencja wynosi -13 więc nie dziw się, że dałem się na to złapać.

@bartez_94 #!$%@?ę ich
@iwipemytearswiththemoney: panie sam ZUS to 1200 zł, do tego dochodzi 5% dochodu na NFZ (ZUS normalny, ale nie powinieneś liczyć małego - bo to ulga dla ciebie, a nie dla debila janusza). Do tego nie masz L4 ani urlopu (nie pracujesz - nie masz hajsu). Już samo to redukuje ci zarobek do 11/12 (bo średnio miesiąc w roku będziesz z powodu urlopu i L4 nieobecny). Totalnie się to nie opłaca i
@boria_oddaj_bulku: W przypadku L4 i urlopu to akurat miałbym normalnie bo rzekomo tym się chwalą w internecie, że część rzeczy z umowy o pracę dają na B2B, ale no i tak mimo tego wychodzi jak totalny scam xD

W międzyczasie szukając pomocy wśród znajomych na social mediach odnośnie umów B2B odezwał się mój znajomy z technikum co ma swoją agencję reklamową all in one i niby chce mnie wyszkolić... tylko, że