Wpis z mikrobloga

@Kuba04: jeśli 590 pkt potrafi Cię wyczyścić, to znaczy, że byłeś przelewarowany i prędzej czy później musiało się to stać. Jak już chcesz grać tak dużą pozycją w stosunku do swojego konta, to musisz stawiać stop loss dużo ciaśniej
@michelney: No ja niestety potrafię kisić, ale zdarzało się, ze zysk trzymałem długo. Ale wyciągam takie wnioski z tego, ze chyba nie nadaje się do tej zabawy przez upór, ze mam racje i próbuje zawracać rynek xD
@michelney:
Większe znaczenie ma wielkość pozycji niż to ile dokładnie punktów na indeksie jesteś w tyle. Dla jednego 590 pkt straty to może być mało jeśli wszedł tam małą pozycją i np. to tylko 2% straty całego depo. Dla drugiego z kolei 590 pkt do tyłu to może być strata 50% depo i wtedy to oczywiście głupota dopuścić do takiej straty.
@MamZakwasy większość traderow robi tak samo, nie potrafią się pogodzić z tym, że nie mają racji. Zawsze na wejściu twardy stoploss. Polecam książkę Trading in the Zone by Mark Douglas. Jak włożysz w to trochę pracy to powinna ci pomóc i krzywa p&l nie będzie wyglądała jak roller coster.