Wpis z mikrobloga

Mirki wczoraj trochę przychorowałam i plukałam gardło roztworem 3% wody utlenionej rozrobionej w szklance wody (mieszanka była dość mocna) Dziś zaspana wzięłam łyka tej wody bo myślałam, że to zwykła woda. Wystraszyłam się i oczywiście Google powiedziało mi, że czeka mnie zator płucny, zawał, paraliż, udar mózgu itp. Było to jakieś dwie godziny temu, prócz nieprzyjemnego posmaku i lekkiej zgagi nic się nie dzieje no i jakoś ciężko mi się skoncentrować, ale może dlatego, że myślę o tym i się cykam. Wzięłam od razu 3 kapsułki węgla aktywnego na wyciągnięcie ewentualnych toksyn. Czy przyjedzie dziś po mnie smieciarka?
#zalesie #kiciochpyta #medycyna #zatrucie
  • 23
@szatkownica: Od razu wypiłbym większą ilość zwykłej wody żeby to bardziej rozcieńczyć w żołądku (chociaż i tak już było to rozcieńczone)

PS.
Niejaki Jerzy Zięba (oszust) zalecał nawet aplikowanie wody utlenionej dożylnie
jako lek na wszystkie choroby. Tej terapii mogłabyś nie przeżyć ( )
@szatkownica: Te poważne skutki spożycia dotyczą stężonego nadtlenku wodoru (perhydrolu), który ma 30%. Woda utleniona 3-procentowa rozcieńczona dodatkowo wodą, w ilości jednego łyka nie ma prawa zaszkodzić. Gdyby taki roztwór był szkodliwy, nikt by go nie polecał do płukania gardła, bo przecież wiadomo, że trochę przy tym można niechcący połknąć. . Ta zgaga i kłopoty z koncentracją to faktycznie raczej ze strachu niż działanie tego, co wypiłaś.
Poza tym jakie toksyny?
@szatkownica:

Jakby co to jakieś miejsce na cmentarzu masz wykupione?

A tak poważnie to u Ciebie stężenie wody było sporo poniżej 1% wiec raczej nie umrzesz :)

"Czy wodę utlenioną można pić?

Tutaj pojawiają się sprzeczne teorie. Jeden z Rosyjskich naukowców, Profesor Iwan Nieumywakin twierdzi, że wodę utlenioną można stosować także wewnętrznie. Czyli w pewnych ilościach i przy pewnych zastosowaniach można ją normalnie pić. Inaczej myślą jednak naukowcy z University of
@szatkownica: łyknij sobie tabletkę z KI, tylko potem od razu otwórz usta i podnieś głowę do góry. Dla lepszego efektu możesz popić wodą z mydlinami. Koniecznie nagraj i wstaw na jakiś jutubowy kanał naukowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aksen: też kiedyś słyszałam, że niby można ją pić, ale sam fakt, że wyżera bakterie z rany, że aż się pieni to wydaje mi się, że to nienajlepszy pomysł. Wolę zostać przy płukaniu gardła xd
@szatkownica:

"W jaki sposób NIE działa woda utleniona

Woda utleniona to 3-procentowy roztwór H2O2 – nadtlenku wodoru. Gdy poleje się nią ranę, ta „dodatkowa” cząsteczka tlenu uwalnia się za sprawą enzymu zwanego katalazą. I to właśnie ona powoduje wytworzenie efektownej piany, która daje złudzenie, że rana faktycznie się oczyszcza. No właśnie – złudzenie. Efekt jest czysto wizualny i w żaden sposób nie zmniejsza ryzyka zakażenia.

Katalaza jest obecna w ciele każdego
@aksen: właściwość zabijania bakterii beztlenowych jest bardzo przydatna przy hodowli roślin doniczkowych, podlanie wodą utlenioną potrafi przywrócić przelanego gnijącego kwiatka do życia :D