Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #rynekpierwotny #negocjacje

Mireczki, ile dzisiaj uda się wynegocjować na pierwotnym?

Cena wyjściowa 803k, dodatkowo 42k postojowe ze stacją ładowania w hali, 20k naziemne, 10k komórka, 6k boks na jednoslad. Będzie brany pełen pakiet wykończenia pod klucz dodatkowo na odrębnej umowie.

Z plusów negocjacyjnych to duże mieszkanie i słabe pod inwestycję, cena teoretycznie poza zasięgiem singla na BK2%, inwestycja na etapie dziury w ziemi (oddanie późny 2025), duży deweloper, rozbieżność między transakcyjnymi i ofertowymi na pierwotnym w Q123 na poziomie 8% dla mojego miasta.

Z minusów negocjacyjnych - w zasięgu małżeństwa na BK2%, płatności w jakichś #!$%@? transzach zamiast 20/80 czy 30/70, dobra lokalizacja w wojewódzkim, #!$%@? rynek nieruchów w PL ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak myślicie - ile realnie mogę stargować na pierwotnym?
  • 61
@bdg-bro: Na razie robiłem tylko transakcje do 150k, zadowoliłby mnie 8% rabat na wszystko jak w raporcie NBP. Obcinanie ogonków to pewniak, pytam o górną granicę raczej. Te 3k obniżą chociażby dla małżeństw na BK2% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
etapie dziury w ziemi (oddanie późny 2025),


#!$%@?ąc od głównego wątku zastanawia mnie czemu ludzie, którzy chwalą się na wykopie czy gdziekolwiek zakupem na rynku pierwotnym do porównań czy dyskusji z innymi przyjmują cenę którą zapłacili za dane mieszkanie nie biorąc pod uwagę odsetek które zapłacili przed wprowadzeniem i w niektórych przypadkach kwoty jaką wydali na wynajem przed wprowadzeniem. Przecież biorąc mieszkanie z wtórnego nie dość, że wprowadzam się po 2, 3
@WarwaraBasia: Przy płatności w trybie 20/80 i kredycie wpłacając swoje 20% wkładu uruchamiasz jedynie niewielką część kredytu i odsetek praktycznie nie płacisz, a resztę kredytu zaczynasz spłacać w momencie odbioru mieszkania. Ja już jestem po dwóch mieszkaniach z wtórnego i generalnych remontach w swoim życiu i mam serdecznie dosyć użerania się z ekipami, remontami, niespodziankami, brakiem windy, garażu, piwnic bez prądu i skostniałymi wspólnotami.

@BHN_LLU Wszędzie jest drogo niestety, ale tutaj
@PfefferWerfer: na twoim miejscu to całowałbym po stopach tego dewelopera, że sprzedaje tak tanio. Za rok to mieszkanie spokojnie będzie kosztować 900k-1000k, już nie wspominając co będzie za 2 lata.

Moim zdaniem warto abyś zaproponował deweloperowi, że mu np. dopłacisz 50k - czyli proponujesz 850k. To powinno zwiększyć twoje szanse, aby wstrzelić się w jego łaski i aby łaskawszym okiem spojrzał na ciebie.

A o garażu za darmo czy o jakichkolwiek
@PfefferWerfer: Rozumiem, ale jak sam przyznałeś twój dev nie chce płatności 20/80 więc jak widać nie wszędzie tak jest. Zresztą tylko podpiełam się pod twój wątek, to nie że piłam pod ciebie konkretnie :) Poza tym wtórny to rok 1970 jak i 2021. Można wybrać coś nowego bez czekania.
@PfefferWerfer: spoko, możesz podesłać, bo trochę w tym siedzę. wiadmmo że jak dobrze zaprojektujesz to wszystko wejdzie. Generalnie to remnot na deweloperce też nie jest taki super jak sobie myślisz że wpada majster i w tydzień #!$%@? całość, ale i tak jest szybciej, prościej...
No nic powodzenia,
Daj znać później ile tam wytargowałeś z ciekawości jak już będziesz po.
Ja ostatnio tylko 3k wytargowałem a i tak ponoć najlepiej w całym