Wpis z mikrobloga

#biedanonim
W ramach #kredyt2procent wolelibyście:
Mieszkanie w starym budownictwie:
[+] bliżej centrum
[+]doskonale skomunikowane, 3 min.od metra
[+] usługi, z których często korzystam w promieniu 5 minut spaceru
[+] wyższe piętro
[-] w obsranej rozpadającej się wielkiej płycie
[-] spółdzielnia może zarządzić wymianę rur i #!$%@?ć świeżo wyremontowane ściany
[-] trochę wyższy czynsz
[-] brak sklepu w okolicy
[-] droższy remont
[-] większe ryzyko patologii
[-] ryzyko władowania 200k w generalkę i

Czy w nowym budownictwie:
[-] dalej od centrum
[-] ulica najprawdopodobniej będzie się korkowała
[-/+] usługi dopiero powstają, prawdopodobnie docelowo będzie lepsza oferta niż w starym budownictwie
[+] świeży wylizany blok spełniający wszystkie standardy akustyczne
[+] tańsze wykończenie
[+] parking podziemny
[+] za parę lat będzie metro

Cechy wspólne: cena, brak zieleni dookoła, metraż. Na własne potrzeby, chcę tam mieszkać, a nie flipować.
#nieruchomosci #warszawa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 23
@mirko_anonim: Jak za parę lat metro to przypuszczam, że M3 w Warszawie, które będzie #!$%@? i nie będzie dawało wygody dojazdu którą zwykle daje metro. No i "parę lat" to w tym przypadku co najmniej 8-9 o ile w ogóle.

Stary budynek ma usługi ale nie ma żadnego sklepu? Trochę dziwne.
A gdzie to ma być metro za parę lat?


@samolubnygen: Stacje budowane w okolicy Lazurowej na Bemowie. Tam już ogrodzili i tworzą stacje.

Zatem okolica "chrzanów". Imo to dobry wybór. Nie mam tylko zdania czy w przyszłości okolica będzie czymś na kształt pato Białołęki z metrem czy raczej fajniejszych Kabat, ale to trudno teraz oceniać.

@mirko_anonim Brałbym te nowe na Chrzanowie. w tej chwili pewnie 12~k z metra więc za 700k
@mirko_anonim: Jeżeli cena jest taka sama to bierz nowe. Tyle lat ile będziesz spłacał to musisz tam mieszkać a jak spłacisz to łatwiej i pewnie za więcej sprzedasz to nowe. A jak Ci dociągną metro na Włochy to już w ogóle bajka :)
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): >więcej zarobisz na nowym sprzedając za parę lat
@ksiezycoweNieruchy: raczej priorytetowy jest dla mnie standard życia teraz, chociaż jasne, też jest to jakiś czynnik.

Stary budynek ma usługi ale nie ma żadnego sklepu? Trochę dziwne.

@Anien: jest żabka (a nawet ze 3), warzywniak, piekarnia i jakiś "u grażyny", nie ma biedronki/lidla/kaufa itp. w okolicy spaceru. Teraz mam taki dyskont minutę od bloku i jest to
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Będziesz 10-15lat czekał na to aby okolica stala się "komfortowa" do życia (a i co do tego nie ma 100% pewnosci)? Z akustyka bywa różnie zwykle jest ona też zwiazana z cena za m więc nie liczyłbym ze w budżetowym nowym budownictwie dostaniesz lepsza izolacje akustyczna niż w plycie. Pamiętaj najważniejsza jest lokalizacja, wygląd bloku czy mieszkania z czasem się zmienia (a to na lepsze a to na
@herbatananoc: Mieszkam teraz w starym bloku i skaczać jestem w stanie ledwo dosięgnąć sufitu. Ale no to mniejszy z tych plusów. Po prostu te stare bloki mają grubsze ściany. No dla mnie to komfort przebijający wszystko.
@piwakk każde mieszkanie w wielkiej płycie jakie widziałem miało niskie sufity, beznadziejne wygłuszenie i co najmniej połowa osób, z którymi rozmawiałem, narzekała na sąsiadów typu chora psychicznie stara baba, która grozi policją w piątek o 22:30, bo ktoś ma czelność rozmawiać przez telefon albo chodzić po swoim mieszkaniu