Wpis z mikrobloga

ciężko to nazwać mięsem


@DynPydro: dla mnie to plus, nie lubię takiego mięsa smakującego bardzo mięsnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Endorfinek: mm Frazesik, wyrób pizzopodobny z trzynastki i gofry z Wałowej to to, czego mi brakuje w Krakowie
  • Odpowiedz
  • 3
@Endorfinek odkąd znam ten lokal, zawsze się zastanawiam co stoi za jego sukcesem, dlaczego ludzie tam chodzą ( i ja czasem) żeby zjeść to gówno i jeszcze tyle za to zapłacić... czy to jakieś niezwykłe mięso? bułki? sosik? Ceny rosły szybko nawet przed dzisiejsza inflacją a mimo to lokal się trzyma.

Po ostatniej wizycie już wiem dlaczego to jedzenie smakuje tak niezwykle że chce się wracać! Otóż jestem prawie pewien że ten
  • Odpowiedz
@Endorfinek: To jest autentycznie nadburger. Swoją drogą bardzo długo myślałem ze to duża ogolnopolska sieciowka i kiedyś zapytałem kumpla w Gdańsku czy nie ma tu gdzies w okolicy jakiegoś frasessa bo mam ochotę XD
  • Odpowiedz
@Endorfinek: ja mam wrażenie, że tak ze 2-3 lata temu jakość im spadła. Jako dzieciak to pamiętam, że można było kupić bułkę z sosem za 1zł :D Kultowe miejsce. Mieli jeszcze frazesa bodajże w Brzesku i Dębicy
  • Odpowiedz