Wpis z mikrobloga

@cebularz_szkorbutnikowy: No, jeżeli Polska będzie prowadzić nieudolną polityke historyczną, słuchając się rad ekspertów takich jak ty to niedługo będziemy się z nimi licytować kogo wina będzie.
Więcej wyzywania i atakowania Ukraińców, napewno nam przyznają racje i przeproszą.

Śmierdzi to ruską agenturą na kilometr, bo sposób działania na szkodę interesu historycznego i podobny do tego rosyjskiego też.
@podjad3k: Nie. Rosja to obecnie nasz wróg, więc to zrozumiałe, że wysyłają jakieś debilne wiadomości dyplomatyczne i należy po prostu na nich srać.

Natomiast Ukraina to nasz sojusznik któremu zapewniamy ogromną pomoc, a w podziękowaniu dowiadujemy się, że wymordowanie kilkudziesięciu tysięcy Polaków na Wołyniu to nasza wina XDD
@BayzedMan: W jaki sposób ja działam na szkodę interesu historycznego? Tak naprawdę jedyne co ja mam do Ukraińców to mój brak akceptacji dla gloryfikowania zbrodniczych organizacji i ludobójców których ofiarami byli Polacy. I to się tyczy KAŻDYCH zbrodniarzy na świecie a nie tylko Ukraińców. Tu nie chodzi mi o jakiekolwiek uprzedzenie dla naszego sąsiada ze wschodu tylko o uprzedzenie do ludobójstwa.

To wy działacie na szkodę polskiego interesu historycznego.
Natomiast Ukraina to nasz sojusznik któremu zapewniamy ogromną pomoc, a w podziękowaniu dowiadujemy się, że wymordowanie kilkudziesięciu tysięcy Polaków na Wołyniu to nasza wina XDD


@cebularz_szkorbutnikowy: a to jakby przeprosili to już byś był usatysfakcjonowany, każden jeden by był... a ja bym wolał zamiast pustych gestów w podziękowaniu dostać kontrakty na odbudowę, na przebudowę torów pod europejski rozstaw wózków i inne takie, a przeprosiny za wydarzenia z poprzedniego stulecia to niech
@podjad3k: niby tak, ale #!$%@? nie do końca. Każdy pomnik Bandery i Szuchewycza, który nadal stoi na Ukrainie to plucie nam w ryj. O ile jeszcze rozumiem, że mogliby mieć jakieś problemy z ekspresową likwidacją tego wszystkiego, o tyle stawianie nowych to już jest gruba przesada i właściwie pochwalanie zbrodni. Sram na takich sojuszników. Niech ich ruscy rozjadą.
@BayzedMan: Dobra, już mam dosyć tego #!$%@?. Wspieram Ukraińców całym sercem w walce z kacpią, wpłacam kasę na zrzutki, na początku inwazji razem z żoną robiliśmy zakupy dla rodzin w DSMach i innych ale to co się wyprawia ad Wołynia na Ukrainie #!$%@? mnie nie samowicie. Naprawdę jest tak ciężko wyjść i powiedzieć "Wiemy że doszło do tragedii, zabójstw i okrucieństwa. Wiemy że jest ból z tym związany, dołożymy wszelkiej pomocy
@podjad3k: Byłbym ukontentowany jakby po prostu sie na ten temat nie odzywali. To co robią to brak jakiegokolwiek taktu i ogłady.

Kontrakty na odbudowe dostaną Ci co zaoferują najlepsze warunki i nie miej złudzeń, że będziemy jakoś preferowani ze względu na bratnią pomoc xd
Każdy pomnik Bandery i Szuchewycza, który nadal stoi na Ukrainie to plucie nam w ryj


@JudzinStouner: sami sobie plujemy pomnikami armii czerwonej na przykład na terytorium RP, najpierw należy posprzątać swoje podwórko, a dopiero później można zacząć rozmowę z sąsiadem o nieporządku u niego - pamiętając, że to jednak podwórko sąsiada, a nie nasze.

O ile jeszcze rozumiem, że mogliby mieć jakieś problemy z ekspresową likwidacją tego wszystkiego, o tyle stawianie
@KokainowyStforek: same here cumplu, tylko ja się przy tym w dodatku zradykalizowałem xd
Na początku wpłacałem kasę na zbiórki, udostępniałem, agitowałem. Pomogliśmy z rodziną jednemu Ukraińcowi ściągnąć do Polski żonę i córkę. Załatwiliśmy im mieszkanie, nakupiliśmy rzeczy pierwszej potrzeby, wyposażenia kuchni, pościeli, #!$%@? wie czego, a potem patrzyliśmy jak na każdą propozycje pracy te #!$%@? mówiły, że nie mają teraz czasu xd miasteczko jest małe, to się ludzie #!$%@? w końcu
Jak tak dalej pójdzie to Ukraina zażąda od nas reparacji za widły i siekiery które połamały się na głowach polskich dzieci na Wołyniu.


@cebularz_szkorbutnikowy: Dlaczego ''jak tak dalej pójdzie''? Przeicęz ta narracja z filmiku najmocniej wybrzmiewała w Ukrainie za czasów Poroszenki i Wjatrowycza. Teraz powiazana z nimi tv to znów wrzuciła, a niezorientowani w sytuacji ludzie z PL myśla, że to coś nowego. Ale łatwo ludzmi manipulowac selketywnie wrzucajac informacje.