Wpis z mikrobloga

Jakiś 6 letni gnojek zrzucił mojej żonie łańcuch, który się potem zablokował pomiędzy ramą a kasetą - jest jakieś zabezpieczenie, żeby takie rzeczy się nie działy? Mały typek zrobił psikusa, i się cieszył, hahaha, nie pojedzie teraz Pani XD Żona zadzwoniła po mnie, i dobrze, że wziąłem narzędzie, bo bym nie dał razy bez klucza do kół. Młodemu zabrała jego rower i miał z rodzicami przyjść. Przyszła jakaś patusiara i przepraszała, bo jej mały uciekł i ogólnie nie jej wina. Była z córką i tym typkiem, u wszystkich łącznie z nią ewidentne cechy FAS na twarzy. W sumie nie wiem czy do niej docierało, że dzieci w tym wieku nie powinny być same na dworze. Brudne i śmierdzące oboje, w sumie ona też nie za dobrze. Mniejsza jednak, da się przed tym jakoś zabezpieczyć?

#rower #rowerelektryczny #pytanie #polska #patologiazmiasta
pogop - Jakiś 6 letni gnojek zrzucił mojej żonie łańcuch, który się potem zablokował ...

źródło: 346114101_798410088265881_1261450664970114243_n

Pobierz
  • 3
@pogop: nie znam żadnego "systemowego" rozwiązania, ale zwykła podkładka pomiędzy konusy a ramę, zeby zwiększyć przestrzeń pomiędzy zębatkami i ramą nie wystarczy? tylko będziesz musiał podregulować lekko przerzutkę (jest na haku ramy, wyjedzie z profilu zębatek i nie będzie prawidłowo wrzucać). zacisk hamulca również może być do skorygowania.

takie rozwiązanie nic nie zmieni w kontekście zrzucania łańcucha, ale przynajmniej się nie zaklinuje w tej szczelinie.